Jablonecký hudební festival

26.5.2016 od 17 hodin

Jablonecký hudební festival

Hudba

Předprodej 2. 5.

Informace

Účinkují DPS Vrabčáci a Vrabčata a jejich hosté.

V letošním roce postoupily DPS Vrabčata ze ZŠ Mozartova Jablonec nad Nisou a DPS Lesněnky ze ZŠ Lesní Liberec na Celostátní přehlídku dětských pěveckých sborů do Uničova.
V období konání festivalu dostanou příležitost předvést se veřejnosti nejenom hvězdy, které si zatím vydobývají cestičku k veřejnosti, ale i ti úplně nejmenší, kteří jsou na počátku své potencionální pěvecké kariéry. 26. května se v Městském divadle v Jablonci nad Nisou uskuteční Jablonecký hudební festival, který je již od roku 2 000 pravidelným svátkem dětských školních sborů.
„Pozvali jsme zástupce ze všech okresů Libereckého kraje, takže skladba vystoupení bude jako již tradičně pestrá. Jde nejenom o přehlídku umu dětských zpěváků, ale zároveň o jakousi rekapitulaci toho, co se děti a mládež naučily během sezóny. Sbory zde také mohou sbírat inspiraci pro svou další činnost. Je to nesoutěžní přehlídka určená pro dětské soubory, které mají jedinečnou možnost prezentovat svoji práci, což není zase tolik obvyklé“, říká Pavel Žur, který na festivalu z pozice sbormistra povede jablonecký Dětský pěvecký sbor Vrabčáci.

Pořádá DPS VRABČÁCI – MD JABLONEC NAD NISOU

 Akce se koná s finanční podporou statutárního města Jablonec nad Nisou a Krajského úřadu Libereckého kraje. Připojuje se k Týdnu uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby. 

Partneři akce

  • Liberecký kraj

Naši partneři