Tradiční akce, na niž se sejdou mladí milovníci zpěvu, přilákala do jabloneckého divadla nejen sbory přímo z Jablonce, své zastoupení měl i Liberec či Semily. A v hledišti se při příležitosti devatenáctého ročníku oblíbené akce, sešla pěkný řádka příznivců sborového zpěvu.

Pravidelné setkání dětských pěveckých sborů Jablonecka je jakousi přehlídkou toho, co se mladí zpěváčci za daný rok naučili. 

Z místních seskupení se prezentovaly DPS  Rolnička ze ZŠ Liberecká a domácí Vrabčáci a Vrabčata, jenž jsou na jevišti Městského divadla v Jablonci jako doma a nacvičují v prostorách ZŠ Mozartova. Posledně jmenovaní ostatně patřili mezi hlavní organizátory akce a bezprostředně po koncertu odjeli směr Uničov, na Celostátní přehlídku dětských pěveckých sborů..

Úvodem podvečera zazpívali prvňáčci z Písklat, pod vedením a za doprovodu Dagmar Vajdíkové, která vystoupení dětí obohatila i choreograficky. Následně patřilo pódium nejmenším a nejmladším účastníkům, resp. DPS Skřivánek pod vedením Věry Pokorné Jelikož se jedná o prťata z mateřinky, přítomné dámy si pro jistotu vytáhly kapesníčky. A byly potřeba. Malé slečny zvládly i sólo a nejmenší chlapeček zase roli ´šviháka lázeňského´. Trochu překvapivě dorazil ze Semil i DPS Sedmikrásky, sdružující žáky prvních a druhých tříd. A aby překvapení nebylo málo, tak jejich nejmenší zpěvačka překvapila největším hlasem, když si zcela bez trémy se svým sborem střihla sólo. K semilským účastníkům pařil i DPS Čekanky a z Liberec přijel reprezentovat DPS Slunečnice z liberecké ZŠ Švermova pod vedením Radky Samkové. Ocenění si bezpochyby zaslouží všichni  účinkující, kteří svým příbuzným a příznivcům připravili krásný zážitek . Pochvalu si zaslouží i moderátorka akce,  Lucie Peterková, jenž s úsměvem zvládla i nečekané situace, k nimž řadíme třeba chvilkovou nepřítomnost fotografky. 

"Přestože Jablonec nemá žádný profesionální soubor, existuje tu řada těch neprofesionálních těles, jenž ovšem dělají tu pravou ´živou kulturu´ ve městě. A ten čas, který věnujeme dětem do jejich volnočasových aktivit, se nám rozhodně vrací," prozradil jeden z těch, kteří se dětem věnují bezmála třicet let, sbormistr Vrabčat a Vrabčáků a ředitel divadla v jedné osobě, Mgr. Pavel Žur.

Letošní ročník festivalu se konal pod záštitou náměstka hejtmana Pavla Svobody a finančně se zapojilo statutární město Jablonec nad Nisou a Liberecký kraj. (ims)