JAKUB PUSTINA

25.5.2022 od 19 hodin

JAKUB PUSTINA

Vážná hudba

Předprodej
21. 3.

Skupina H

Informace

JAKUB PUSTINA  (tenor)

JOLANA SLAVÍKOVÁ (mezzosoprán)

MARTA VAŠKOVÁ (piano)

.

JAKUB PUSTINA je bezesporu jedním z fenoménů operního umění. Jeho profesí se ale stala chemie, kterou vystudoval, ve které vynikal a získával mnohá ocenění u nás i v zahraničí. Za své přínosy v oblasti analytické chemie získal prestižní cenu držitele Nobelovy ceny Jaroslava Heyrovského. V jednadvaceti letech však navštívil operní představení Tosca (G. Puccini), a to ho natolik uchvátilo, že se okamžitě začal věnovat opernímu zpěvu. 

JOLANA SLAVÍKOVÁ spolupracovala s Enzou Ferarri, Rudolfem Piernayem, Helmutem Deutschem nebo Edith Mathis. V roce 2015 obdržela čtyřleté studijní stpendium Ministerstva kultury ČR, je držitelkou stpendia ArteMusica Stfung a Giovanni Omodeo Stfung. V roce 2016 byla Jolaně udělena cena DAAD pro zahraniční studenty s výbornými studijními výsledky. Hostuje také v Divadle F. X. Šaldy v Liberci.

MARTA VAŠKOVÁ přes 30 let působí na JAMU jako pedagog pro klavírní spolupráci na katedře zpěvu. Spolupracuje s mladou generací zpěváků, účastní se soutěži, získala ocenění za vynikající klavírní doprovod v janáčkovské a dvořákovské pěvecké soutěži.

V PROGRAMU ZAZNÍ ÁRIE Z OPER: Lazebník Sevilský, Čardášová princezna, Veselá vdova, Polská krev a Netopýr

Koncert se uskuteční v rámci projektu Město plné tónů, které se koná za finanční podpory Státního fondu kultury ČR. 

Další informace

Vstupenky kupujte přes web divadla nebo prostřednictvím webu E-VSTUPENKA.CZ

Partneři akce

  • STÁTNÍ FOND KULTURY

Naši partneři