JE ÚCHVATNÁ!

18.6.2018 od 19 hodin

JE ÚCHVATNÁ!

Divadlo Na Jezerce Praha

Činohra

Předprodej 16. 4.

Skupina DA

Rozvoz autobusem po představení

Informace

Autor:
Peter Quilter
Režie:
Jan Hřebejk
Hrají:
Jitka Sedláčková, Jan Hrušínský, Miroslava Pleštilová, Libuše Švormová a Václav Tobrman.

Životní kariéra operní zpěvačky Florence Foster Jenkins, která věřila ve svůj úžasná soprán, přestože ve skutečnosti zpívala příšerně falešně. 

Touží po tom, aby zpívala před publikem, které ji bude zbožňovat. Jak se jí to může, chudince ale podařit, když nemá žádný talent a je tak příšerná? Jitka Sedláčková se do Divadla Na Jezerce vrací po úspěšné inscenaci Poslední Aristokratka, kde hraje kuchařku, paní Tichou. Energická tmavovláska má za sebou řadu muzikálových rolí (např. Dolly Leviová v Hello, Dolly!), ale tahle je jiná než všechny ostatní. Musí totiž zpívat špatně.

„Začínám si tu mou Florence představovat. Zatím fantazíruji o tom, jak se stane, že uvěří vlastní lži a považuje se za talentovanou operní pěvkyni. Proč jí někdo neřekl: nedělejte to, nezpívejte, vždyť se to nedá poslouchat...“ pokračuje herečka, pro kterou je spolupráce s režisérem Janem Hřebejkem splněným snem. „Jsem vděčná a zároveň šťastná. Uvědomuji si, že jsem měla kliku,“ dodává Sedláčková. Režisér společně s principálem divadla mysleli s hlavní roli hned od začátku právě na ni: „Tu hru jsme s Janem Hrušínským hledali přímo pro Jitku,“ prozrazuje Hřebejk. „Chceme, aby se diváci bavili. A styděli se případně pouze za postavy, nikoli za tvůrce,“ dodává s humorem.

premiéra 26. 4. 2018

Foto: Jirka Jansch 

Další informace

Vstupenky rezervujte a kupujte přes web vždy následující den po zahájení předprodeje od 10 h. Zakoupit je můžete také prostřednictvím webu EVSTUPENKA.CZ a vyzvednout v Liberci, Českém Dubu, České Lípě, Semilech, Smržovce, Turnově, Vratislavicích a mnoha dalších místech.

TYTO REZERVACE JE NUTNÉ VYZVEDNOUT DO 5 KALENDÁŘNÍCH DNŮ! Po této době se rezervace automaticky ruší! VŠECHNY REZERVACE SE AUTOMATICKY RUŠÍ DEN PŘED AKCÍ!!! V den konání prodej POUZE v pokladně divadla!

Naši partneři