K horám, chaso, k horám!

11.12.2016 od 15 hodin

K horám, chaso, k horám!

ZUŠ Jablonec nad Nisou

Komponované pořady

Předprodej 2. 11.

Informace

Autor:
Edmund Pascha
Režie:
Magdalena Švecová
Hrají:
Dětský pěvecký sbor Iuventus, gaude! s přípravnými sbory, sólisté z řad učitelů a přátel ZUŠ a studentský soubor Campanula Bohemica složený z žáků a studentů ZUŠ a hudebního gymnázia v Praze.

Po loňském úspěšném scénickém zpracování České mše vánoční Jakuba Jana Ryby v letošním roce přicházíme s novým vánočním představením. Vybrali jsme si zajímavé, velice svěží a působivé dílko skladatele - vrstevníka Jakuba Jana Ryby Edmunda Paschy. Vánoční mše F dur je jeho nejznámějším dílem a pochází ze sborníku Harmonia pastoralis. 

Jde o jedinečné dílo slovenského baroka. Hudební historici uvádějí, že Paschova Vánoční mše pro své kouzlo, neopakovatelnou originalitu a zemitou sílu nemá obdoby ani v jedné ze známých vánočních mší. Obdivovat v ní lze nejen hudební skladbu, ale zejména slovenské vložky vsunuté mezi klasické (byť zkrácené) latinské texty. 

K našim rukám se dostala úprava Jaroslava Krčka - uměleckého vedoucího známého souboru Musica Bohemica a režie scénického provedení se ujala jeho dcera - operní režisérka a houslistka Magdalena Švecová.
Představení je vhodné i pro děti. Akce se koná za finanční podpory Statutárního města Jablonec nad Nisou.
Pořadatelem této akce není Městské divadlo.

Naši partneři