Kabaret Nahatý Shakespeare

9.12.2019 od 10 hodin

Kabaret Nahatý Shakespeare

Divadlo Tramtarie Olomouc

Dětská

Informace

Autor:
Vladislav Kracík - Jiří Trnka
Režie:
Jiří Trnka
Hrají:
Petra Konev Čiháková, Jana Posníková, Bořek Joura, Martin Dědoch a Václav Stojan

Pět v jednom aneb Pět nejslavnějších tragedií Williama Shakespeara v jedné divadelní komedii. Všechno, co jste chtěli vědět o Shakespearovi a báli jste se zeptat! Kabaretní formou odlehčujeme temné příběhy plné vražd, mystiky i tragické lásky. Kombinace kabaretu včetně autorských písniček zároveň s původními slavnými výstupy a monology ze Shakespearových tragédií tvoří dohromady nesmírně živý divadelní tvar.

V současnosti se jedná o jeden z nejžádanějších titulů Divadla Tramtarie, který má za sebou již celou řadu hostování včetně účasti na mezinárodním divadelní festivalu v Bukurešti Fest in on the boulevard. Představení je také přímo ideální pro střední školy, protože seznámí studenty s tvorbou Williama Shakespeara osvěžující formou, která dokáže vzbudit zájem pro další poznání tvorby tohoto velikána světového divadla. Těšit se můžete na tyto zámé tragedie: Romeo a Julie, Král Lear, Othello, Macbeth a Hamlet.

REPORTÁŽ ČESKÉ TELEVIZE

Délka představení: 2 hod. 40 min.

Určeno pro: 8. - 9. tř. ZŠ, SŠ

Objednávky vyřizuje paní Kaufmanová - mail vystavy@divadlojablonec.cz - tel. 483 310 064

VEŘEJNOST si vstupenky zakoupí v den konání, 25 minut před začátkem. Vstup hlavním vchodem, kde je pouze pro školní pořady otevřena pokladna.

Divadlo se otevírá 30 minut před začátkem. 

Naši partneři