Kateřina Englichová (harfa) Jitka Hosprová (viola)

5.6.2019 od 19 hodin

Kateřina Englichová (harfa) Jitka Hosprová (viola)

Vážná hudba

Předprodej 15. 4.

Skupina H

Rozvoz autobusem po představení

Informace

KATEŘINA ENGLICHOVÁ patří k výrazným osobnostem české harfové školy. Spolupracovala s významnými umělci a soubory, ať již u nás – Josef Suk, Pavel Šporcl, Jitka Hosprová, Ivan Ženatý, Martin Kasík, Vilém Veverka, Pražákovo kvarteto, Kvarteto Martinů, Haas Quartet ad., tak v zahraničí – Mstislav Rostropovič, Carol Wincenc, Eugenie Zukerman, Robert Davidovici, Michael Kofler, Robert Stallman, ad. 
Jako sólistka spolupracovala s dirigenty Zdeňkem Mácalem, Jiřím Bělohlávkem, Ondřejem Kukalem, Jakubem Hrůšou ad. Několik let hrála s Filadelfským orchestrem a měla možnost pracovat s dirigenty jako jsou Simon Rattle, Claudio Abbado, Riccardo Muti, Wolfgang Sawallish, Michael Tilson-Thomas, Seiji Ozawa ad. Zúčastnila se festivalů – Tanglewood, Tucson Music Festival v USA, Red Sea Festival v Izraeli, Pacific Music festival v Japonsku, Pražské jaro, Pražský podzim, Marnach (Lucembursko), Carintischer Sommer (Rakousko), Sarajevská zima (Bosna) ad. 

JITKA HOSPROVÁ je světově uznávaná sólistka, ktará ztělesňuje dynamické pojetí hudby. V roce 2005 debutovala v USA, kde rovněž absolvovala turné s France Chamber Orchestra. Vystoupila na pódiích v Evropě, Americe i Africe. Sólově koncertuje s českými i světovými orchestry zvučných jmen. Své skladby ji věnovali Z. Lukáš, G. Gonnesson, Josef Vejvoda, Emil Viklický či Jindřich Fedl.

Zazní skladby autorů J. S. Bacha, M. Maraise, M. Ravela, C. Debussy, C. Salzeda a dalších. 

Koncert v rámci akce Dvořákův festival „komorně“ v rámci MHF České doteky hudby.   

Akce se koná za finanční podpory Státního fondu kultury ČR.

 

Další informace

Vstupenky rezervujte a kupujte přes web vždy následující den po zahájení předprodeje od 10 h. Zakoupit je můžete také prostřednictvím webu EVSTUPENKA.CZ a vyzvednout v Liberci, Českém Dubu, České Lípě, Semilech, Smržovce, Turnově, Vratislavicích a mnoha dalších místech.

TYTO REZERVACE JE NUTNÉ VYZVEDNOUT DO 5 KALENDÁŘNÍCH DNŮ! Po této době se rezervace automaticky ruší! VŠECHNY REZERVACE SE AUTOMATICKY RUŠÍ DEN PŘED AKCÍ!!! V den konání prodej POUZE v pokladně divadla!

Partneři akce

  • STÁTNÍ FOND KULTURY

Naši partneři