KOČKA NA ROZPÁLENÉ PLECHOVÉ STŘEŠE

20.12.2023 od 19 hodin

KOČKA NA ROZPÁLENÉ PLECHOVÉ STŘEŠE

Činoherní klub Praha

Činohra

Předprodej
16. 10. 2023

Skupina DA

Informace

Autor:
Tennessee Williams
Režie:
Martin Čičvák
Hrají:
Anna Fialová, Jan Hájek, Naďa Konvalinková, Vladimír Kratina, Gabriela Míčová a Matěj Dadák.

Neschopnost komunikace mezi nejbližšími, touha po penězích, bolestná odhalení pravdy, strach ze smrti, ale zároveň ze života ve lži, pocity opuštěnosti v blízkosti těch, které milujeme. To je hra Kočka na propálené plechové střeše.

Manželé Maggie a Brick přijeli na rodinnou usedlost na jižanské plantáži na oslavu narozenin jeho otce alias „taťky“. Je dusno; cosi stále visí ve vzduchu a bouřka je v nedohlednu. A každý má nějaké tajemství – nebo alespoň neříká úplnou pravdu.

BRICK: ČAS OD ČASU ŘEKNEŠ: „PODÍVEJ SE, BRICKU, MUSÍME SI PROMLUVIT.“ ALE KDYŽ SPOLU MLUVÍME, NIC SI NEŘEKNEME. NIC. SEDÍŠ V KŘESLE, NĚČÍM SE CHLUBÍŠ, A JÁ PŘEDSTÍRÁM, ŽE TĚ POSLOUCHÁM. SNAŽÍM SE PŘEDSTÍRAT, ŽE POSLOUCHÁM, ALE MOC NEPOSLOUCHÁM. PROMIŇ, KOMUNIKACE JE – TĚŽKÁ VĚC A – NÁM DVĚMA TO PROSTĚ SPOLU NĚJAK...

Jak se vypořádat s tím, když nesplňujeme představy a očekávání druhých? A co když nejsme schopni naplnit ani ta svoje? Co když jsou stará pravidla nefunkční? Všechno pálí, ale přesto je problém pohnout se z místa?

Hra KOČKA NA ROZPÁLENÉ PLECHOVÉ STŘEŠE se řadí mezi novodobou klasiku. Tennessee Williams ji napsal mezi roky 1953 a 1955 a získal za ni mimo jiné Pulitzerovu cenu.

UPOZORŇUJEME, ŽE SE NA JEVIŠTI KOUŘÍ. PŘEDSTAVENÍ NENÍ VHODNÉ PRO MLADISTVÉ.

Délka představení: 2 hodiny 20 minut

.

Další informace

Vstupenky kupujte přes web divadla nebo prostřednictvím webu E-VSTUPENKA.CZ

Naši partneři