KOMORNÍ ORCHESTR QUATTRO (NA MOLU PŘEHRADY)

26.8.2015 od 20 hodin molo přehrady

KOMORNÍ ORCHESTR QUATTRO (NA MOLU PŘEHRADY)

Vážná hudba

Informace

Koncert na molu mezi první a druhou jabloneckou přehradou. Své jméno nese orchestr po významné skladatelské skupině Quattro (Luboš Fišer, Otmar Mácha, Sylvie Bodorová, Zdeněk Lukáš). V roce 2003 ho založil současný umělecký vedoucí a šéfdirigent Marek Štilec. Koncertním mistrem a stálým sólistou orchestru je Pavla Franců. Tomáš Vinklát (bývalý člen Vídeňské filharmonie) je sólistou a odborným poradcem orchestru.Orchestr spolupracoval s řadou dirigentů. Mimo jiné s Jurkem Dybalem (Polsko), Thomasem Germainem (Německo), Valentinou Shuklinou či Petrem Louženským.

V roce 2005 získal významné ocenění jako „Rezidenční orchestr rodného domu Gustava Mahlera“. Záhy po svém vzniku si získal pozornost předních hudebních festivalů: Festival Mahler Jihlava 2007, Janáčkův Máj Ostrava 2010, Mladé pódium, Nekonvenční žižkovský podzim, Mozartiana Iuventus, Mozart Třebíč 2006, Festival melodramu Praha atd. Vystoupil také v rámci komorních řad Pražského jara a Symfonického orchestru FOK. Orchestr také často koncertuje v zahraničí. Vystoupil například v Německu, Polsku, na Slovensku a na Kypru.

Pravidelně spolupracuje s Českou televizí: festival Zlatá Praha 2010, Koncert ze Senátu, Noc s Andělem, Adventní koncerty České televize. Orchestr je vyhledávaným partnerem pěveckých hvězd: Štefan Margita, Ivan Kusnjer, Simona Houda Šaturová, Zdeněk Plech, Lars Grnwoldt, Alena Miro, Markéta Mátlová ad. Spolupracoval také se Soňou Červenou.

V PŘÍPADĚ NEPŘÍZNIVÉHO POČASÍ SE PŘEDSTAVENÍ KONÁ V DIVADLE.

Akce se koná v rámci Projektu "Město plné tónů" pod záštitou náměstka primátora Pavla Svobody a s finanční podporou statutárního města Jablonec nad Nisou a Státního fondu kultury ČR.

Naši partneři