KONCERT VÍTĚZŮ MEZINÁRODNÍ PĚVECKÉ SOUTĚŽE 2016

9.5.2016 od 19 hodin

KONCERT VÍTĚZŮ MEZINÁRODNÍ PĚVECKÉ SOUTĚŽE 2016

Vážná hudba

Předprodej 1. 4.

Rozvoz autobusem po představení

Informace

Mezinárodní pěvecká soutěž Jakuba Pustiny je vyhlašována v operním zpěvu ve třiceti pěti zemích světa a první kolo se koná v deseti zemích. Zakladatelem soutěže je tenorista Jakub Pustina.

Soutěž je určena mladým operním pěvcům do 35 let věku a má za cíl objevovat světové operní talenty. Již tradičně odborným garantem soutěže je tenorista Peter Dvorský a sopranistka Gabriela Beňačková, kteří jsou i členové odborné poroty.

Jedná se o postupovou soutěž, kde účastníci soutěží s operním repertoárem za klavírního doprovodu. Z prvního kola je vybráno 25 nejlepších pěvců, kteří jsou pozváni do České republiky, kde v květnu probíhá semifinálové a finálové kolo soutěže. Jména účinkujících budou známa až v neděli 8. 5. po soutěži.

Vítězové společně s Jakubem Pustinou vystoupí na pěveckém koncertě i v Jablonci nad Nisou.

Tento koncert je jedinečnou možností, kde návštěvníci mohou slyšet výkony nejlepších operních pěvců současnosti z celého světa. Celý projekt je svým rozsahem i ve světovém měřítku unikátní a prestižní záležitostí.

KLAVÍRNÍ DOPROVOD: Branko Ladič - dirigent Slovenského národního divadla 

KONCERT V RÁMCI FESTIVALU "MĚSTO PLNÉ TÓNŮ".  Akce se koná pod záštitou prezidenta České republiky Miloše Zemana, hejtmana kraje Vysočina Jiřího Běhounka a primátora města Jihlavy Rudolfa Chloupka. Koncert se koná za finanční podpory Státního fondu kultury ČR.

Další informace

Vstupenky rezervujte a kupujte přes web vždy následující den po zahájení předprodeje od 10 h. Zakoupit je můžete také prostřednictvím webu EVSTUPENKA.CZ a vyzvednout v Liberci, Českém Dubu, České Lípě, Semilech, Smržovce, Turnově, Vratislavicích a mnoha dalších místech.

TYTO REZERVACE JE NUTNÉ VYZVEDNOUT DO 5 KALENDÁŘNÍCH DNŮ! Po této době se rezervace automaticky ruší! VŠECHNY REZERVACE SE AUTOMATICKY RUŠÍ DEN PŘED AKCÍ!!! V den konání prodej POUZE v pokladně divadla!

Partneři akce

  • STÁTNÍ FOND KULTURY

Naši partneři