KONCERT VÍTĚZŮ MEZINÁRODNÍ PĚVECKÉ SOUTĚŽE JAKUBA PUSTINY 2015

13.5.2015 od 19 hodin

KONCERT VÍTĚZŮ MEZINÁRODNÍ PĚVECKÉ SOUTĚŽE JAKUBA PUSTINY 2015

Vážná hudba

Předprodej 20. 3.

Rozvoz autobusem po představení

Informace

Vystoupí vítězové v operním zpěvu:1. místo Balgová Gabriela, mezzosoprano (Slovakia) *19862. místo Patrys Anna, soprano (Poland), *1981 3. místo Keng Li, soprano (Taiwan), *1985 Pěvecká soutěž je vyhlašována v operním zpěvu ve třiceti pěti zemích světa a koná se ve Žďáře nad Sázavou. Soutěž je určena mladým operním pěvcům do 35 let věku. Již tradičně naším odborným garantem je hvězdná sopranistka Gabriela Beňačková. Jedná se o postupovou, dvoukolovou soutěž, kde účastníci soutěží s operním repertoárem za klavírního doprovodu. Soutěž probíhá vždy v květnu, kdy účastníci přijíždějí do Žďáru nad Sázavou. V porotě soutěže tradičně zasednou významní operní pěvci, ředitelé uměleckých agentur, ředitelé divadel a intendanti. Zájem o soutěž je v současnosti tak velký, že jsme přistoupili pro rok 2015 k radikálnímu rozšíření soutěže. V minulých letech bylo první kolo soutěže pouze ve Žďáře nad Sázavou. Pro rok 2015 organizujeme 1. kolo soutěže v devatenácti největších metropolích světa, kde spolupracujeme s českými centry, ambasádami a konzuláty. Následně jsou vybraní účastníci pozváni do Žďáru nad Sázavou, kde proběhne semifinálové kolo a koncert vítězů.

Koncert vítězů bude mít pět repríz.Jedna z nich se uskuteční v jabloneckém divadle ve středu 13. 5. 2015.Vystoupí za klavírního doprovodu RICHARDA POHLA.

PRÉMIE SKUPINA H

8. ročník Mezinárodní pěvecké soutěže v operním zpěvu pro 35 zemí světa je pod záštitou prezidenta ČR Miloše Zemana.Koncert vítězů se koná v rámci Projektu "Město plné tónů" pod záštitou náměstka primátora Pavla Svobody a s finanční podporou statutárního města Jablonec nad Nisou.

Naši partneři