Koncert vybraných účastníků Burzy mladých zpěváků 2015

11.11.2015 od 19 hodin

Koncert vybraných  účastníků Burzy mladých zpěváků 2015

Vážná hudba

Předprodej 15. 10.

Rozvoz autobusem po představení

Informace

Koncertu se zúčastní a hovořit bude emeritní sólistka opery Národního divadla v Praze paní Zora Jehličková.

Průvodní slovo: PhDr. Radmila Hrdinová

Klavírní doprovod: Augustin Kužela - pedagog Pražské konzervatoře

ÚČINKUJÍ: Lucie Vagenknechtová - soprán; Eliška Sedláčková - mezzosoprán; Rostislav Florian - basbaryton

Na programu arie z českých a světových oper (B. Smetana, A. Dvořák, W. A. Mozart, G. Verdi, G. Puccini, C. Saint-Sans, P. I. Čajkovskij).

PRÉMIE SKUPINA H

Lucie Vagenknechtová (soprán) je absolventkou konzervatoře v Pardubicích (prof. Stříteský). V současnosti je posluchačkou AMU v Praze. Absolvovala také několik pěveckých kurzů pod vedením Antonia Carangela. Během studia na konzervatoři získala několik ocenění na pěveckých soutěžích. Byla to např. 1. cena v Mezinárodní soutěži Pražský pěvec, 2. cena v Písňové soutěži Bohuslava Martinů a 3. cena v 31. přehlídce konzervatoří ČR. V tomto roce vystupuje v DJKT v Plzni ve scénickém pojetí Zápisníku zmizelého.

Eliška Sedláčková (mezzosoprán) absolvovala Pražskou konzervatoř v r. 2014 (prof. Jiří Kubík). Ve stejném roce se stala členkou pěveckého sboru Státní opery. V současné době pokračuje ve studiu zpěvu u Věry Poláchové. Má nastudováno několik operních rolí ( např. Kouzelná flétna - Druhá dáma, La traviata - Flora, La cenerentola - Angelina. Na podzim 2015 se představí jako Papagena v Divadle F. X. Šaldy v Liberci.

Rostislav Florian (basbaryton) se sólovému zpěvu začal věnovat během studií na gymnáziu. Od roku 2012 se stal posluchačem konzervatoře v Plzni (prof. Svatava Luhanová).V r. 2012 získal 3. cenu na soutěži základních uměleckých škol a během studia na konzervatoři 3.cenu Mozartovy pěvecké soutěže v Praze. Vedle koncertní činnosti od roku 2014 spolupracuje s DJKT v Plzni jako člen pěveckého sboru opery a zúčastnil se již nastudování několika oper (Aida, Cavalleria Rusticana, Pagliacci).

Naši partneři