KONTRASTY

27.11.2023 od 19 hodin

KONTRASTY

Bohemia balet a evropští choreografové

Balet, tanec

Předprodej
5. 10.

Informace

BOHEMIA BALET A EVROPŠTÍ TVŮRCI

Kontrasty, tak se jmenuje nový projekt Bohemia Baletu, který za finanční podpory Ministerstva kultury a EU v rámci Národního plánu obnovy bude mít premiéru 19. 11. 2023 v Divadle Na Vinohradech.  Mladí tanečníci a tanečnice se představí v choreografiích třech evropských choreografů, z nichž každý má svůj svébytný choreografický rukopis a od interpretů vyžaduje zvládnutí různých tanečních stylů.

V komponovaném večeru uvidíte choreografie Stephena Delattra z Francie, který je uměleckým ředitelem Delattre Dance Company v německém Mainzu, založené v roce 2012 a působící výrazně na mezinárodní taneční scéně. Stephene Delattre je vynalézavým a vášnivým tvůrcem, který při vytváření vlastního osobitého a inovativního choreografického jazyka, fyzicky dynamického a emocionálně autentického, využívá synergii slovníku klasického i současného tance. Tyto vlastnosti najdeme i v meditativně laděné choreografii „A Suspended moment of Vulnerability (Pozastavený moment zranitelnosti)“, zamýšlející se nad úkolem hrdiny dneška, který by byl schopen zachránit zranitelný lidský život před utrpením. Zcela jiného charakteru je jeho taneční miniatura Who dares, wins! (Odvážný vyhrává)“, v níž ukazuje, že každá vteřina je šancí, kterou je třeba využít a pro výhru se nebát riskovat.

Dalším choreografem je u nás již dobře známá francouzská choreografka Berengére Andreo, která spolupracuje s TKHMP a Bohemia Baletem již od roku 2005 a vytvořila celou řadu autorských choreografií (např. Lunedda – 1.cena za choreografii na Celostátní přehlídce české tvorby v roce 2012) a velmi úspěšná celovečerní představení Petr Pan a Oliver Twist. Ve večeru uváděné kompozici nazvané Alfama“, roztančila, pro ni tak typickým způsobem, příběh o vztahu mladých lidí plný nejen radosti, ale i smutku, zklamání a naděje.

Také německý choreograf Paul Julius již s Bohemia Baletem spolupracoval. Pro členy souboru nastudoval úspěšný duet In the rain again, který se stal součástí kmenového repertoáru a byl uváděn na domácích i zahraničních scénách (Francie, Japonsko, Kolumbie). Do uváděného večera přispěl choreografií „Fragile Beziehungen (Křehké vztahy)“, která byla inspirována emotivní, jasně strukturovanou hudbou "Possesed" od Balanescu Quartet. Choreograf používá krátká, rychle se měnící témata hudby, aby ukázal fragmenty různých vztahů v pohyblivých obrazech. Tématy jsou láska, žárlivost, svádění, falešné přátelství a konflikty v mezilidských vztazích.

.

Další informace

Vstupenky kupujte přes web divadla nebo prostřednictvím webu E-VSTUPENKA.CZ

V DEN KONÁNÍ PRODEJ POUZE V POKLADNĚ DIVADLA.

.

V ČEM DO DIVADLA?

Vážení a milí divadelní diváci,
jistě stejně jako my vnímáte, že divadlo je místem, kam se člověk nepřichází jenom pobavit.

Každé představení je společenskou událostí, na kterou je hezké se patřičně obléci.
Džíny, triko a tenisky nejsou vhodným oděvem do divadla, ale tmavé kalhoty s jednobarevnou košilí pro pány mohou být vhodnou alternativou k obleku.

Dámy, pokud ze šatníku nevyberou šaty nebo sukni, mohou zvolit společenské kalhoty s halenkou. Děkujeme

.

PARKOVÁNÍ

V době divadelních představení lze se vstupenkou zdarma parkovat v OC Central. Pokud je problém s výjezdem, kontaktujte obsluhu na zvonku u rampy (při výjezdu vpravo).

Naši partneři