KYTICE

4.12.2017 od 10:30 hodin

KYTICE

Klicperovo divadlo Hradec Králové

Dětská

Informace

Autor:
Karel Jaromír Erben - Karel Brožek
Režie:
Karel Brožek
Hrají:
Martina Eliášová, Zora Valchařová-Poulová, Marta Zaoralová, Kristýna Kociánová, Miroslav Zavičár a další.

Jevištní podoba sbírky balad Kytice z pověstí národních (1853), nejslavnějšího díla miletínského rodáka Karla Jaromíra Erbena a jednoho z nejznámějších děl české literatury vůbec. Co se vám vybaví jako první, když se řekne Kytice? Zemřela matka a do hrobu dána? Na topole podle skal? Nechoď dceruško k jezeru? Hrej si – tu máš kohouta? Dej sem dítě? Hoj ty Štědrý večere, ty tajemný svátku? Naše inscenace vás přesvědčí, že Kytice rozhodně nepatří jen do zaprášené archivní poličky s označením „povinná školní četba“!

Kytice jako národní poklad, otevírající před námi svět magických balad i moudrostí našich předků. Kytice jako výsostná poezie s romantickým odérem i hororovou patinou. Kytice jako téma viny, trestu a daností zákonů lidských i přírodních. Kytice jako kniha, kterou všichni známe, ale na kterou jsme už možná trochu zapomněli…..

V hradeckém podání zobrazují svět magických příběhů i moudrost našich předků, příběhů romantických i hororových, příběhů s tématem viny, trestu a danosti zákonů lidských i přírodních. Brožkovo nastudování obsahuje balady - Mateřídouška, Zlatý kolovrat, Štědrý večer, Holoubek, Vodník, Poklad a Svatební košile.

DOPORUČENÝ VĚK: 8. - 9. TŘ. ZŠ, SŠ

délka představení: 2 hod. 15 min. s přestávkou

Objednávky vyřizuje paní Kaufmanová - mail vystavy@divadlojablonec.cz - tel. 483 310 064

VEŘEJNOST si vstupenky zakoupí v den konání, 25 minut před začátkem. Vstup hlavním vchodem, kde je pouze pro školní pořady otevřena pokladna.

Divadlo se otevírá 30 minut před začátkem. 

Naši partneři