LENKA MATĚJÁKOVÁ (housle) - PETR MATĚJÁK (housle) - TEREZIE FIALOVÁ (klavír)

25.9.2018 od 19 hodin

LENKA MATĚJÁKOVÁ (housle) - PETR MATĚJÁK (housle) - TEREZIE FIALOVÁ (klavír)

Vážná hudba

Předprodej 27. 8.

Skupina H

Rozvoz autobusem po představení

Informace

Houslový recitál sourozenecké dvojice, jejich kořeny sahají do jabloneckého regionu, doplněný klavíristkou TEREZIÍ FIALOVOU.

LENKA MATĚJÁKOVÁ - hraje na housle od svých pěti let. Začala hrát na Základní umělecké škole, pokračovala ve studiu na Pražské konzervatoři a dále na Univessität für Musik und Darstellende Kunst ve Vídni. Vzdělání rozšířila v Drážďanech na Hochschule für Musik Carl Maria von Weber. V roce 2015 úspěšně své studium na vysoké škole ukončila. Zúčastnila se také mnoha houslových kurzů u vynikajících českých i zahraničních houslistů. Jako sólistka koncertovala s předními českými i německými orchestry.

PETR MATĚJÁK - hraje na housle od tří let. Studoval na Pražské konzervatoři, pokračoval na prestižní Curtis Institute og Music ve Philadelphii v USA. V roce 2012 zakončil magisterské studium na Hochschule für Musik Hanns Eisler v Berlíně. Na hudební vývoj interpreta měli vliv také slavní hoslisté a pedagogové, u kterých studoval nebo se zúčastnil jejich interpretačních kurzů. Petr Matěják získal řadu ocenění na národních i mezinárodních soutěžích, koncertoval v celé Evropě, USA, Japonsku, ve Spojených Arabských Emirátech, Izraeli. 

TEREZIE FIALOVÁ - patří mezi výrazné postavy mladých českých pianistů. Je vyhledávanou komorní partnerkou mnoha předních českých i zahraničních sólistů (Josef Špaček, Roman Patočka, Jiří Bárta, Corinne Chapelle, Chloe Hanslip, Eugen Tzikindelean, Václav Hudeček ad.). S orchestrem debutovala již jako dvanáctiletá a do svých dvaceti let se věnovala paralelně také hře na housle a to v mezinárodním měřítku. Jako jediná česká pianistka se zúčastnila prestižní Verbier Festival Academy 2013 ve Švýcarsku pod vedenim M. Presslera a G. Takacze - Nagy a F. Radosze. Úspěšný debut na mezinárodním festivalu komorni hudby v americkem Newportu 2014 kritika označila jako "stunning performance and very bright future".

PROGRAM: Josef Suk - Čtyři kusy pro housle a klavír, op. 17

Robert Schuman - Sonáta pro housle a klavír no.1 a moll, op.105

Sergej Prokofjev - Sonáta pro dvoje housle C Dur, op. 56

Antonín Dvořák - Mazurek e moll, op. 49

Fritz Kresler - Vídeňské capriccio, op. 2

Pablo de Sarasate - Navarra pro dvoje housle, op. 33

Další informace

Vstupenky rezervujte a kupujte přes web vždy následující den po zahájení předprodeje od 10 h. Zakoupit je můžete také prostřednictvím webu EVSTUPENKA.CZ a vyzvednout v Liberci, Českém Dubu, České Lípě, Semilech, Smržovce, Turnově, Vratislavicích a mnoha dalších místech.

TYTO REZERVACE JE NUTNÉ VYZVEDNOUT DO 5 KALENDÁŘNÍCH DNŮ! Po této době se rezervace automaticky ruší! VŠECHNY REZERVACE SE AUTOMATICKY RUŠÍ DEN PŘED AKCÍ!!! V den konání prodej POUZE v pokladně divadla!

Naši partneři