LINHA SINGERS - VÁNOČNÍ KONCERT 2017

21.12.2017 od 19 hodin

LINHA SINGERS - VÁNOČNÍ KONCERT 2017

Vážná hudba

Předprodej 15. 11.

Skupina H

Rozvoz autobusem po představení

Informace

Umělecký vedoucí: Jiří Linha

Soubor Linha Singers tvoří skupina zpěváků a instrumentalistů, jejichž hudební řeč nerespektuje vžité a uznávané hranice jednotlivých hudebních žánrů.

V letošním roce je tomu již 54 let, co se soubor Linha Singers věnuje originálnímu způsobu interpretace instrumentální hudby. Každý zpěvák souboru zastupuje nějaký hudební nástroj, takže všichni dohromady tvoří malý komorní orchestr. Nejde o karikaturu či lacinou zábavu, naopak, lidský hlas ve své osobité kráse dokáže často vyjádřit autorovy myšlenky mnohem přesvědčivěji než nástroj, kterému byly věnovány. Věříme, že „Linhovci“ vás o tom přesvědčí.

 Rodinné stříbro (letos skutečně padesátiletého!) vokálně instrumentálního souboru Linha Singers tvoří typické vokální transkripce drobných děl velkých mistrů 17.-19. stol. Aranžmá z pera zakladatele a doposud uměleckého vedoucího Jiřího Linhy získavají jako vždy svou lehkost na swingovém tepu doprovodné kapely. Těšit se můžete na autory zvučných jmen (W.A.Mozart, F. Schubert, A. Rejcha, J.A. Benda, B. Marcello a další).

Větší část koncertu je věnována kantorské vánoční muzice. V dějinách české hudby je zvláštní kapitola, kterou ostatní evropské země postrádají. V 18.stol., kdy především z náboženských důvodů opustili českou zem skladatelé věhlasných jmen, vznikla u nás tzv. „kantorská hudba“, díla vesnických učitelů, kteří dělili svou pozornost mezi školu, církev a šlechtu. Byli to výborní hudebníci, kteří vedli chrámové sbory a orchestry a hráli v zámeckých kapelách. Jejich skladby jsou jednoduché, zpěvné a hlavně velmi optimistické. Toto údobí je reprezentováno jmény jako T. Kolovrátek, T.N. Koutník, J.I. Linek, K.V. Holan Rovenský, J.J. Ryba, J. Schreier a další. Snad i vám jejich skladby přinesou radost a vánoční náladu.

Soprán - Marie Kratochvílová a Veronika Szutkovská   

Atl - Marta Mrinová a Jitka Rydvalová

Tenor - Petr Jindra

Bas - Karel Zochr

Klavír - Jitka Navrátilová

Flétny - Kateřina Chudobová a Lucie Čistecká

Kontabas - Petr Kořínek

Bicí - Eduard Rousek

Zvukový mistr - Kristian Langr

VÍCE O SOUBORU

Další informace

Vstupenky rezervujte a kupujte přes web vždy následující den po zahájení předprodeje od 10 h. Zakoupit je můžete také prostřednictvím webu EVSTUPENKA.CZ a vyzvednout v Liberci, Českém Dubu, České Lípě, Semilech, Smržovce, Turnově, Vratislavicích a mnoha dalších místech.

TYTO REZERVACE JE NUTNÉ VYZVEDNOUT DO 5 KALENDÁŘNÍCH DNŮ! Po této době se rezervace automaticky ruší! VŠECHNY REZERVACE SE AUTOMATICKY RUŠÍ DEN PŘED AKCÍ!!! V den konání prodej POUZE v pokladně divadla!

Naši partneři