LISTOPAD

5.3.2023 od 19 hodin

LISTOPAD

Divadlo Palace Praha

Činohra

Předprodej
20. 1.

Skupina DA

Informace

Autor:
David Mamet
Režie:
Petr Svojtka
Hrají:
Michal Dlouhý, Jiří Hána, Jan Szymik, Lenka Zbranková, Zdeněk Vencl/Petr Svojtka

Jak být znovu zvolen americkým prezidentem, když popularita klesá k nule?

Tato komedie jednoho z nejlepších současných amerických autorů Davida Mameta (autor scénáře k filmům Vrtěti psem a Hannibal) nás zavede do Bílého domu, kde se fiktivní americký prezident Charles Smith připravuje na novou prezidentskou volbu, ve které jsou ovšem jeho šance na znovuzvolení velmi nízké.

Nehodlá se však vzdát bez boje a svou chystanou kampaň opře o novou interpretaci oslav Dne díkůvzdání, která by mu měla získat patřičný kapitál od „zainteresovaných“ kruhů. Na scénu tak přichází zástupce svazu chovatelů krocanů, moderní indiánský náčelník a také prezidentova výstřední autorka projevů, která si z Číny přiveze nejen adoptované miminko, ale i ptačí chřipku.

Komedie vtipně a břitce komentuje stav současné vysoké politiky i mnohé společenské nešvary, se kterými se dnes a denně setkáváme.

V roce 2014 získala komedie Listopad cenu "Komedie diváků" na jediném festivalu divadelních komedií v ČR - Grand Festivalu Smíchu v Pardubicích. Michal Dlouhý získal tamtéž cenu za nejlepší mužský herecký výkon.

Vstupenky

480 Kč II. kategorie
450 Kč III. kategorie
400 Kč VI. kategorie

Informace o vstupenkách

Naši partneři