LUBOMÍR BRABEC - kytara

9.11.2016 od 19 hodin

LUBOMÍR BRABEC - kytara

Vážná hudba

Předprodej 3. 10.

Skupina H

Rozvoz autobusem po představení

Informace

Lubomír Brabec patří k nejvýznamnějším koncertním kytaristům. Jako patnáctiletý vstoupil na plzeňskou konzervatoř, kde kromě kytary studoval i kompozici a lesní roh. Svá studia dokončil na konzervatoři v Praze. Významným mezníkem v jeho uměleckých začátcích byl úspěch, kterého dosáhl v roce 1974  na Mezinárodní kytarové soutěži v Paříži, kde získal titul laureáta. V roce 1980 získal stipendium britské vlády a pokračoval ve studiích na londýnské Royal Academy of Music  a  ve světově proslulém Early Music Centre, kde se věnoval  interpretaci dobové hudby minulých století se speciálním zaměřením na loutnovou literaturu.


Lubomíru Brabcovi je vlastní stylově pestrý repertoárový rejstřík, kterým naplňuje své početně bohaté recitály i vystoupení s předními orchestry. Je oblíbeným a častým  hostem různých televizních pořadů a rozhlasových studií. Spolupracuje s nejrenomovanějšími pěvci a sólisty /Gabriela Beňačková, Elizabeth Vidal, Lucie Bílá,  Petr Dvorský, Štefan Margita, Daniel Hůlka, Kateřina Englichová, Pavel Šporcl, Jiří Bárta, Lubomír Malý, Jaroslav Svěcený, Václav Hudeček, Aleš Bárta a další/. Významná je také jeho činnost na poli komorní hudby, kde pro posluchače objevuje kytaru jako nástroj komorní, vytvářející neobvyklé nástrojové a zvukové kombinace.
Nahrál řadu CD, za něž obdržel významná ocenění. Jako první hudebník na světě uskutečnil v roce 1997 koncert na šestém světadílu v Antarktidě.

V programu zazní ty nejkrásnější kytarové skladby autorů: Albenize, Bacha, Tágera, Villa Lobose a dalších.

LUBOMÍR BRABEC

Naši partneři