Emotivním recitálem oslavila v úterý svoji dvacetiletou spolupráci s DPS Vrabčáci osmnáctinásobná Zlatá slavice Lucie Bílá. Jak je na jejich koncertech tradicí,  jablonecké divadlo ji přivítalo zaplněné doslova na doraz. A jak jsme u zpěvačky Lucčina kalibru zvyklí, zážitek to byl nadpozemsky krásný. Ne nadarmo začala Lucie vyrábět andělíčky z Jabloneckých korálků, jak sama uvedla. Z jejího přednesu se nám tajil dech a nezbylo nám, než souhlasit s padesátiletou Maruškou, která si nenápadně utírala oči a šeptem vysvětlovala " Já za to nemůžu, tyhle písničky miluju. Až mám z toho husí kůži." 

Začátek koncertu patřil dětem z jabloneckého dětského pěveckého sboru Vrabčáci, které pod vedením sbormistra Mgr. Pavla Žura, zazpívaly tři písně. A sklidily obrovský potlesk, který patřil  i krásnému hlásku teprve sedmileté sólistky Terezky Tarabcové. Právě Pavel Žur stojí dle Luciiných slov, za její spoluprací s místním divadlem. "Cením si Pavla jako člověka, je to přítel a je na něho spolehnutí. Taky je jediným organizátorem, který mě po vystoupení dostane na raut," prozradila zpěvačka s úsměvem a doplnila, že se vlastně bude od Pavla Žura učit, jelikož před pár dny koupila v rodných Otvovicích kulturák. "Tam jsem poprvé v sedmi letech zpívala při vítání občánků, tam jsem dostala občanku a najednou z toho měly být sklady. To jsem nemohla dopustit, srdce by mi to utrhlo," popsala návštěvníkům koncertu nečekanou investici Lucie Bílá.

Recitálem provázel zpěvačku již tradičně klavírista a skladatel Petr Malásek, který v Jablonci předvedl rovněž neuvěřitelný výkon. Závěr koncertu patřil písni Desatero, který si Lucie střihla spolu s Vrabčáky, a to opět hlasitě ocenilo burácející hlediště. Každopádně, byli jsme plni očekávání a všechna se nám vyplnila. Lucie Bílá a Petr Malásek přivezli do našeho města prvotřídní zážitek, dočkali se dvojnásobného standing ovation a slíbili, že se k nám nejpozději napřesrok zase vrátí.