Lucie Hůlová & Ensemble Lucis

17.1.2018 od 19 hodin

Lucie Hůlová & Ensemble Lucis

Vážná hudba

Předprodej 1. 12.

Skupina H

Rozvoz autobusem po představení

Informace

Autor:
Antonio Vivaldi

Antonio Vivaldi: ČTVERO ROČNÍCH DOB

Nejslavnější dílo italského skladatele období baroka Antonia Vivaldiho ČTVERO ROČNÍCH DOB pochází pravděpodobně z roku 1725. Jedná se o první čtyři části z dvanácti koncertů pro housle a smyčce op. 8:

Koncert č. 1 E dur, Op. 8, RV 269 - "La primavera" - JARO: Allegro, Largo e pianissimo sempre, Allegro pastorale  (... ptáci, potůčky, pastýřská idyla, venkovský tanec ...)
Koncert č. 2 G moll, Op. 8, RV 315 - "L´estate" - LÉTO: Allegro non molto, Adagio e piano - Presto e forte, Presto (... Zefyr, Boreás, klid, komáři, bouřka, vichřice ...)
Koncert č. 3 F dur, Op. 8, RV 293 - "L'autunno" - PODZIM: Allegro, Adagio molto, Allegro (... tanec, žně, opilý spánek, lov, útěk ...)

Koncert č. 4 F moll, Op. 8, RV 297 - "L'inverno" - ZIMA: Allegro non molto, Largo, Allegro (... chlad, vítr, déšť, krb, na ledě ...)

Vivaldiho koncerty „Čtvero ročních dob“ byly totiž komponovány v podstatě jako programní hudba. Vivaldi zhudebnil sonety,  které si pravděpodobně sám napsal, a které jsou nedílnou součástí celého díla a zároveň jakýmsi návodem jak jednotlivé části interpretovat.

ČTVERO ROČNÍCH DOB uvádíme v nastudování vynikající české houslistky Lucie Hůlové Sedlákové a souboru ENSEMBLE LUCIS. 

Program:

 Antonio Vivaldi (1678-1741) : Houslový koncert  D dur op. 3 č. 9

Allegro – Larghetto – Allegro

Johann Pachelbel (1653-1706) : Kanon

 Antonio Vivaldi (1678-1741): Koncert B dur pro housle a violoncello, F IV. Nr.2

Allegro – Andante – Allegro molto

PŘESTÁVKA

Antonio Vivaldi (1678-1741) :  Houslové koncerty op. 8 „Čtvero ročních dob“

Koncert č. 1 E dur „Jaro“ RV 269

Allegro – Largo e pianissimo sempre – Allegro pastorale

Koncert č. 2 g moll „Léto“ RV 315

Allegro non molto – Adagio. Presto – Presto

Koncert č. 3 F dur „Podzim“ RV 293

Allegro – Adagio molto – Allegro

Koncert č. 4 f moll „Zima“ RV 297

Allegro non molto – Largo – Allegro

 

Lucie Sedláková Hůlová 

je absolventkou Konzervatoře v Praze a hudební fakulty AMU. Na svém kontě má řadu úspěšných sólových vystoupení s orchestry i s různými partnery v komorní hře. V roce 2004 se například s velkým úspěchem představila jako sólistka Plzeňské filharmonie s dirigentem Jiřím Malátem na turné v USA (Dvořákův Houslový koncert).

Se svým manželem, violoncellistou Martinem Sedlákem tvoří České smyčcové duo a společně s klavíristkou Veronikou Böhmovou hrají v klavírním triu Kinsky Trio Prague. Často koncertuje se svým otcem, houslistou Pavlem Hůlou. Spolupracuje s varhanicí Jiřinou Dvořákovou Marešovou. Je sólistkou a členkou komorního orchestru Praga Camerata. Věnuje se také autentické interpretaci staré hudby, a to zejména se souborem Capella Regia.

Několik sezón působila v mládežnických orchestrech (Orchestr Evropské unie, UBS Verbier Festival Orchestra), kde spolupracovala s nejslavnějšími světovými dirigenty a sólisty. Se všemi těmito soubory i jako sólistka absolvovala již stovky koncertů po celém světě v nejslavnějších koncertních síních a natočila několik CD. 

Hraje na nástroj italského mistra 2. poloviny 18. století a na kopii barokních houslí G. Guarneriho zhotovenou Daliborem Bzirským.

ENSEMBLE LUCIS je složen z prvotřídních hráčů, členů různých renomovaných komorních souborů, které spojuje radost ze společného muzicírování a shodný způsob hudebního vyjadřování. Přesto, že soubor hraje na moderní nástroje, všichni jeho členové mají zkušenosti a praxi v oblasti tzv. autentické interpretace, jejíž prvky přenáší i sem. Základní nástrojové obsazení je: sólové housle, dvoje housle, viola, violoncello, kontrabas a cembalo nebo varhanní pozitiv. 
Další informace

Vstupenky rezervujte a kupujte přes web vždy následující den po zahájení předprodeje od 10 h. Zakoupit je můžete také prostřednictvím webu EVSTUPENKA.CZ a vyzvednout v Liberci, Českém Dubu, České Lípě, Semilech, Smržovce, Turnově, Vratislavicích a mnoha dalších místech.

TYTO REZERVACE JE NUTNÉ VYZVEDNOUT DO 5 KALENDÁŘNÍCH DNŮ! Po této době se rezervace automaticky ruší! VŠECHNY REZERVACE SE AUTOMATICKY RUŠÍ DEN PŘED AKCÍ!!! V den konání prodej POUZE v pokladně divadla!

Naši partneři