LUDMILA PETERKOVÁ (klarinet), BENNEWITZOVO KVARTETO

29.4.2020 od 19 hodin

LUDMILA PETERKOVÁ (klarinet), BENNEWITZOVO KVARTETO

Vážná hudba

Předprodej 2. 3.

Skupina H

Rozvoz autobusem po představení

Informace

LUDMILA PETERKOVÁ patří již po řadu let mezi špičkové české klarinetistky. Studovala na HAMU v Praze, absolvovala stáž na Conservatoire Supérieur v Paříži. Během své koncertní kariéry natočila celkem 14 CD, spolupracovala na nich například s mistrem Josefem Sukem, dirigentem Jiřím Bělohlávkem, Smetanovým triem, harfistkou Janou Bouškovou či Pražskou komorní filharmonií. Vystupuvala v mnoha státech světa, v poslední době například jako sólistka s Čajkovského orchestrem v Moskvě. V loňském roce se začala více věnovat práci se studenty na Pražské konzervatoři a na Konzervatoři v Teplicích. 

Bennewitzovo kvarteto je v mezinárodním měřítku špičkovým komorním souborem, což dokládají četná vítězství na prestižních soutěžích po celém světě. Rovněž na domácí scéně získal soubor mnohá ocenění. Koncertuje na významných českých i zahraničních pódiích, spolupracuje s Českou filharmonií, se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Orchestrem Bohuslava Martinů a dalšími. Bennewitzovo kvarteto bylo založeno v roce 1998. Nese jméno houslisty Antonína Bennewitze (1833-1926), který se zasloužil o vytvoření české houslové školy.

Jakub Fišer - 1.housle
Štěpán Ježek - 2.housle
Jiří Pinkas - viola
Štěpán Doležal - violoncello

PROGRAM: J. Haydn - Smyčcový kvartet C dur, op.54/2

O. Kukal - Clarinettino pro klarinet a smyčce op. 11

W. A. Mozart - Klarinetový kvintet A dur KV 581

Další informace

Vstupenky kupujte v den předprodeje také přes web - vždy od 10 h. Zakoupit je můžete také prostřednictvím webu EVSTUPENKA.CZ a vyzvednout v Liberci, Českém Dubu, České Lípě, Semilech, Smržovce, Turnově, Vratislavicích a mnoha dalších místech.

REZERVACE JEN PŘES EMAIL pokladna@divadlojablonec.cz.  NUTNO VYZVEDNOUT DO 5 KALENDÁŘNÍCH DNŮ! Po této době se rezervace ruší! 

Naši partneři