MATYÁŠ NOVÁK - KLAVÍR

23.1.2019 od 19 hodin

MATYÁŠ NOVÁK - KLAVÍR

Vážná hudba

Předprodej 3. 12.

Skupina H

Rozvoz autobusem po představení

Informace

Matyáš Novák, mladý talentovaný klavírista, začal hrát v pěti letech. Na jeho uměleckém rozvoji se podíleli významní klavíristé - M. Vlčková, J. Turková, M. Langer a I. Kahánek. V současné době je studentem Gymnázia J. K. Tyla v Hradci Králové a Konzervatoře Pardubice. Od září 2013 je studentem věhlasné klavírní akademie "Incontri col Maestro" v italské Imole. 

Matyáš zvítězil v řadě mezinárodních i národních soutěží. Jako sólista vystoupil již s mnoha významnými orchestry České republiky, koncertuje doma i v zahraničí. 

Talentovaný klavírista Matyáš Novák absolvoval turné po Číně jakožto zástupce firmy Petrof a také debutoval v Carnegie Hall v New Yorku. Toto je pouze několik příkladů významných úspěchů tohoto mladého umělce, který v současnosti právem patří k nejperspektivnějším pianistům mladé generace. To a mnohem více se dozvíte v rozhovoru, který Matyáš Novák poskytl prestižnímu časopisu Forbes

PROGRAM: "NAPŘÍČ STALETÍMI" - VÝBĚR Z DĚL AUTORŮ OD BAROKA PO 20. STOLETÍ.

Klavírista Matyáš Novák dosáhl mimořádného úspěchu na Mezinárodní klavírní soutěži Edvarda Griega v Bergenu - Norsko 
Dvacetiletý český klavírista MATYJÁŠ NOVÁK dosáhnul mimořádného soutěžního úspěchu. Na 16. ročníku Mezinárodní klavírní soutěže Edvarda Griega v norském Bergenu získal ve finálovém kole 2. CENU a ocenění STEINWAY PRIZE. Součástí ceny je mimo finančního ohodnocení vystoupení na Roros Winter Chamber Music Festival 2019 a sólový recitál v německém Kielu v roce 2019 (Steinway Prize).
Finálové kolo se uskutečnilo v neděli 9. 9. 2018 od 18:00 hodin v Grieghallen v Bergenu. Soutěžící ve finálovém kole doprovodila Bergenská filharmonie pod taktovkou britského dirigenta Edwarda Gardnera a bylo přenášeno živě na internetu.
Matyáš Novák si pro své finálové vystoupení připravil Koncert a moll pro klavír a orchestr Roberta Schumanna a finálové klání zahajoval. Ve společnosti dalších dvou finalistů byl Matyáš věkem nejmladší (vítězi z Japonska je 25 a držiteli 3. ceny z Ruska 28).
   
Průběh soutěže určené klavíristům do 35ti let:
http://griegcompetition.com/news/results-2018
 
Ze 133 přihlášených vybrala porota na základě nahrávek 30 soutěžících: 1. kolo (30 minut) - 30 soutěžících, 2. kolo (30 minut) - 12 soutěžících, Semifinále (50 minut) - 6 soutěžících, Finále (2 připravené koncerty, z toho 1 Griegův - hraje se jeden) - 3 soutěžící

Všechny rezervace vyzvedněte do 21. 12. (10 - 11 a 14 - 16 hodin). Pokladna je naposledy v letošním roce otevřena 21. 12.! Běžný provoz obnoven od 2. 1. 2019. Nové rezervace do 5 kalen. dnů PROPADAJÍ!!!

MATYÁŠ NOVÁK

NEJNOVĚJŠÍ ROZHOVOR PRO ČASOPIS HARMONIE

Partneři akce

  • Rádio Contact

Naši partneři