MICHAL HROMEK CONSORT

3.12.2019 od 19 hodin

MICHAL HROMEK CONSORT

Vážná hudba

Předprodej 1. 11.

Skupina H

Rozvoz autobusem po představení

Informace

MICHAL HROMEK - kytara

JAKUB KLÁR - flétna, whistle, zobcová flétna

DANIEL MIKOLÁŠEK - perkuse, zobcová flétna, zpěv

& HOSTÉ

Repertoár, který soubor interpretuje, vychází vedle původní tvorby z dědictví evropského baroka a renesance a také z hudby lidové. Michal Hromek Consort (MHC) ovšem neusiluje o tzv. autentickou interpretaci a lidová i umělá témata jsou zpracovávána variačním způsobem, ve kterém jsou uplatněny různé stylové roviny. Specialitou repertoáru skupiny jsou adaptace melodií připisovaných legendárnímu irskému harfeníkovi Turloghu O‘Carolanovi (nejvýrazněji na CD Carolan), ale stále častěji nalézá inspiraci např. v hudbě barokních skotských loutnových tabulatur (Balcarres MS) nebo třeba také rudolfínské Prahy. V neposlední řadě jsou na koncertech i nahrávkách uváděny původní skladby, které na zmíněné zdroje reagují; lze v nich ovšem nalézt také kontrastní názvuky současné akustické hudby. Významnou složku repertoáru tvoří úpravy lidových písní z Irska a Skotska, a nově také původní písně na texty českých básníků.

Seskupení MHC se vyvinulo ze společenství studiových hudebníků, kteří se podíleli na autorských albech Michala Hromka. Služebně nejstarším v tomto smyslu byl až donedávna violista a houslista René Vácha, který si zahrál už na v Kanadě zlatou deskou oceněném albu z roku 1990 Keltská kytara a který v souboru působil až do roku 2011. V současné době je jádrem souboru trio, které vedle kytaristy a původce repertoáru Michala Hromka tvoří flétnista Jakub Klár a multiinstrumentalista Daniel Mikolášek. V roce 2004 začala se souborem spolupracovat sopranistka a harfenistka Kateřina Doležalová, což umožnilo do té doby ryze instrumentální repertoár obohatit o úpravy lidových písní a balad z Británie ale i Čech a Slovenska. Tento trend – tedy příležitostné rozšíření skupiny o další zpěváky či instrumentalisty – pokračuje: v roce 2011 se skupinou začala  vystupovat zpěvačka Hana Horká. V současnosti na koncertech hostují zpěvačky Petra Kohoutová a Klára Boudalová a u pultu houslí a violy se střídá Kateřina Lískovcová a Matěj Kroupa.

Aktuální hosté budou doplněni.

V programu vánočně laděného koncertu zazní hudba Adventu a Vánoc z Čech, Anglie i Francie.

Další informace

Vstupenky rezervujte a kupujte přes web vždy následující den po zahájení předprodeje od 10 h. Zakoupit je můžete také prostřednictvím webu EVSTUPENKA.CZ a vyzvednout v Liberci, Českém Dubu, České Lípě, Semilech, Smržovce, Turnově, Vratislavicích a mnoha dalších místech.

TYTO REZERVACE JE NUTNÉ VYZVEDNOUT DO 5 KALENDÁŘNÍCH DNŮ! Po této době se rezervace automaticky ruší! VŠECHNY REZERVACE SE AUTOMATICKY RUŠÍ DEN PŘED AKCÍ!!! V den konání prodej POUZE v pokladně divadla!

Vstupenky

220 Kč
I. cenová kategorie
200 Kč
II. cenová kategorie
Rezervovat NEBO KOUPIT vstupenku

INFORMACE O VSTUPENKÁCH

Naši partneři