MICHAL HROMEK CONSORT

3.12.2019 od 19 hodin

MICHAL HROMEK CONSORT

Vážná hudba

Předprodej
1. 11.

Skupina H

Rozvoz autobusem po představení

Informace

Nejen adventní a vánoční hudba z Británie, Francie i Čech.

MICHAL HROMEK - kytara

JAKUB KLÁR - flétna, whistle, zobcová flétna

DANIEL MIKOLÁŠEK - perkuse, zobcová flétna, zpěv

& HOSTÉ: 

Klára Boudalová - zpěv

Kateřina Lískovcová - viola, housle

Repertoár, který soubor interpretuje, vychází vedle původní tvorby z dědictví evropského baroka a renesance a také z hudby lidové. Michal Hromek Consort (MHC) ovšem neusiluje o tzv. autentickou interpretaci a lidová i umělá témata jsou zpracovávána variačním způsobem, ve kterém jsou uplatněny různé stylové roviny. Specialitou repertoáru skupiny jsou adaptace melodií připisovaných legendárnímu irskému harfeníkovi Turloghu O‘Carolanovi (nejvýrazněji na CD Carolan), ale stále častěji nalézá inspiraci např. v hudbě barokních skotských loutnových tabulatur (Balcarres MS) nebo třeba také rudolfínské Prahy. V neposlední řadě jsou na koncertech i nahrávkách uváděny původní skladby, které na zmíněné zdroje reagují; lze v nich ovšem nalézt také kontrastní názvuky současné akustické hudby. Významnou složku repertoáru tvoří úpravy lidových písní z Irska a Skotska, a nově také původní písně na texty českých básníků.

Seskupení MHC se vyvinulo ze společenství studiových hudebníků, kteří se podíleli na autorských albech Michala Hromka. Služebně nejstarším v tomto smyslu byl až donedávna violista a houslista René Vácha, který si zahrál už na v Kanadě zlatou deskou oceněném albu z roku 1990 Keltská kytara a který v souboru působil až do roku 2011. V současné době je jádrem souboru trio, které vedle kytaristy a původce repertoáru Michala Hromka tvoří flétnista Jakub Klár a multiinstrumentalista Daniel Mikolášek. V roce 2004 začala se souborem spolupracovat sopranistka a harfenistka Kateřina Doležalová, což umožnilo do té doby ryze instrumentální repertoár obohatit o úpravy lidových písní a balad z Británie ale i Čech a Slovenska. Tento trend – tedy příležitostné rozšíření skupiny o další zpěváky či instrumentalisty – pokračuje: v roce 2011 se skupinou začala  vystupovat zpěvačka Hana Horká. V současnosti na koncertech hostují zpěvačky Petra Kohoutová a Klára Boudalová a u pultu houslí a violy se střídá Kateřina Lískovcová a Matěj Kroupa.

 

V programu vánočně laděného koncertu zazní hudba Adventu a Vánoc z Čech, Anglie i Francie.

ČTYŘI KUSY PODLE HENRY PURCELLA

TŘI BALADY ZE SOMERSETU

UNE JEUNE PUCELLE

PĚT ADVENTNÍCH PÍSNÍ

TŘI FRANCOUZSKÉ VÁNOČNÍ PÍSNĚ

ČTYŘI PÍSNĚ NA PĚT TEXTŮ  PAVLA KOLMAČKY

TŘI ANGLICKÉ KOLEDY

Další informace

Vstupenky kupujte přes web divadla nebo prostřednictvím webu E-VSTUPENKA.CZ

V DEN KONÁNÍ PRODEJ POUZE V POKLADNĚ DIVADLA.

.

V ČEM DO DIVADLA?

Vážení a milí divadelní diváci,
jistě stejně jako my vnímáte, že divadlo je místem, kam se člověk nepřichází jenom pobavit.

Každé představení je společenskou událostí, na kterou je hezké se patřičně obléci.
Džíny, triko a tenisky nejsou vhodným oděvem do divadla, ale tmavé kalhoty s jednobarevnou košilí pro pány mohou být vhodnou alternativou k obleku.

Dámy, pokud ze šatníku nevyberou šaty nebo sukni, mohou zvolit společenské kalhoty s halenkou. Děkujeme

.

PARKOVÁNÍ

V době divadelních představení lze se vstupenkou zdarma parkovat v OC Central. Pokud je problém s výjezdem, kontaktujte obsluhu na zvonku u rampy (při výjezdu vpravo).

Naši partneři