MLADÍ PĚVCI V JABLONCI

19.11.2019 od 19 hodin

MLADÍ PĚVCI V JABLONCI

Vážná hudba

Předprodej 15. 10.

Skupina H

Rozvoz autobusem po představení

Informace

Klavírní doprovod: Augustin Kužela - pedagog Pražské konzervatoře

Průvodní slovo: PhDr. Radmila Hrdinová

Účinkují: Lucie Laubová - soprán, Klára Čižinská - mezzosoprán, Jan Hájek - tenor

Koncert vybraných účastníků Burzy mladých pěveckých talentů, kterou každoročně pořádá Jednota hudebního divadla ve spolupráci s Národním divadlem. Pěvci do 35 let se prezentují před odborným auditorem z řad operních divadel, kritické a teoretické obce, mohou své výkony také konzultovat se zkušenými pedagogy. Ti nejlepší se účastní koncertního turné v mnoha městech České republiky. Jedním z míst je také jablonecké divadlo. Během let prošly bursou stovky adeptů operního a operetního umění, včetně dnes již renomovaných umělců.

V programu koncertu zazní árie z českých i světových oper. B. Smetana, A. Dvořák, V. Blodek, W. A. Mozart, G. Donizetti, G. Puccini, G. Bizet, C. Saint-Säens.

Lucie Laubová, soprán

je absolventkou Konzervatoře Evangelické akademie v Olomouci a Hudební fakulty AMU v Praze (ve třídě prof. M. Hajóssyové). Její koncertní činnost byla bohatá již za studií.Spolupracovala s Moravskou filharmonií Olomouc a s Filharmonií B. Martinů Zlín.V minulých sezónách hostovala ve Státním divadle v Košicích a v Divadle F. X. Šaldy v Liberci. Mezi její nastudované role patří např. Pamina v Mozartově Kouzelné flétně, Dvořákova Armida, Micaela v Bizetově Carmen a Liu v Pucciniho Turandot.

 

Klára Čižinská, mezzosoprán 

je absolventkou Pražské konzervatoře (ve  třídě prof, J. Krásové a prof M. Brychtové).V současnosti je posluchačkou Pedagogické fakulty UK v Praze.V posledních letech spolupracovala s Pražským filharmonickým sborem a opakovaně se zúčastnila Operního festivalu v Bregenz. Mezi její nastudované role patří např. 2. a 3. dáma a 2. a 3. génius v Mozartově Kouzelné flétně.

 

Jan M. Hájek, tenor

je posluchačem Pražské konzervatoře ( v současnosti ve třídě prof. A. Todorové). Jeho koncertní činnost je již během studia poměrně bohatá. V jeho repertoáru je řada operních árií z českých i světových oper. V Divadle Pražské konzervatoře Na Rejdišti v posledních dvou letech vystoupil jako Milan Mikolič v Nedbalově Vinobraní a Edwin v Kálmánově Čardášové princezně.

Další informace

Vstupenky kupujte v den předprodeje také přes web - vždy od 10 h. Zakoupit je můžete také prostřednictvím webu EVSTUPENKA.CZ a vyzvednout v Liberci, Českém Dubu, České Lípě, Semilech, Smržovce, Turnově, Vratislavicích a mnoha dalších místech.

REZERVACE JEN PŘES EMAIL pokladna@divadlojablonec.cz.  NUTNO VYZVEDNOUT DO 5 KALENDÁŘNÍCH DNŮ! Po této době se rezervace ruší! 

Naši partneři