Letní souznění na Slunkách, akce, která se nezalekla nedaleké Benátské noci, nabídla návštěvníkům jablonecké přehrady, respektive Slunečních lázní akci par excelence. I přes hrozící déšť se v areálu Slunek sešlo na čtyři sta platících milovníků hudby, další lidé si ovšem vychutnávali hudební produkci na březích vodní nádrže, či na balkonech mšenských paneláků.

Velmi chytře promyšlená dramaturgie nabídla v úvodu libereckou kapelu ´Životu´, jenž spustila produkci energického, rockem řízlého popu a dokázala naladit publikum do toho nejlepšího letního rozpoložení. Skupina, kterou tvoří dle slov kapelníka ´normální kluci z Liberce´. Radim Šlechta, Martin Sluka, Petr Malý a Vojta Peterka, rozparádila nejen přítomné, ale i sebe sama a nedalo se nevšimnout si jejich rozzářených obličejů.

Další z účinkujících, ´Vltavín´, tedy liberecký acoustic big beat s Romanem Pirochem, Jiřím Šimkem a Davidem Turkem, který více než dvacet let hraje písně z vlastní dílny. Vydali pět CD a známí jsou nejen z hospůdek a klubů, ale i z festivalů, přivezl do Jablonce hodinové pásmo písní, které jsou průřezem jejich tvorby, ale nechyběly ani novinky a skvěle propracované texty, kterými jsou ´Vltavíni´pověstní. To všechno, spolu se zapadajícím sluncem a přehradou za zády naladilo hudbymilovné publikum tak nějak romanticky. A když se za zvuků jejich songu ´Osudová´objevilo za zády kapely velké srdce tvořené bílými mraky, kolorit scény byl až kýčovitě dojemný. 

Zlatý hřeb večera, revivalová company ABBA Stars, jenž sklízí úspěchy po celém světě, sice měla zhruba půlhodinové zpoždění, způsobené dopravou na dálnicích, ovšem s o to větší vervou se pustila do největších pecek notoricky známé švédské čtveřice ABBA.  ABBA Stars slaví letos patnácté výročí na scéně, tvoří ji  Dan Dobiáš, Beatric Todorová, Michal Vaněk, Petra Peterová, Lucie Vaškových a Genny Ciatti. Od doby svého vzniku se postupně vypracovala až na dnešní post, kdy je jednou z nejúspěšnějších světových revivalových kapel. A řeknu vám, mně ta jejich produkce zní v hlavě ještě teď. Tancovali mladí i staří, některé děti byly před pódiem, našel se i muž s holčičkou  na ramenou, kteří neúnavně protrsali  všechny hity a následně  účinkujícím ˇpro mladíkovo zranění´ netradičně zatleskali chlapáckou rukou na dětskou ručičku, paní na vozíku se rovněž dokázala roztančit, až se vozík vlnil, zkrátka a dobře, neseděl nikdo. A k tomu všichni zpívali, měli pusy od ucha k uchu, popíjeli skvělé pivo a ještě lepší drinky a jestli neumřeli, tak tam tančí dodnes ;-) To už samozřejmě vtipkuji, ale pravdou je, že ještě na hrázi bylo vidět taneční kroky a sem tam se dala zaslechnout nějaká ´Abbácká tutovka´. Letní souznění na Slunkách si beze studu zaslouží tu největší jedničku s hvězdičkou. ( ims)