NAROZENINOVÝ KONCERT JAROSLAVA SVĚCENÉHO

25.11.2015 od 19 hodin

NAROZENINOVÝ KONCERT JAROSLAVA SVĚCENÉHO

Vážná hudba

Předprodej 15. 10.

Skupina H

Rozvoz autobusem po představení

Informace

Koncert k 55. narozeninám jednoho z nejvýznamnějších současných českých houslistů a výrazné osobnosti české hudební scény za klůavírního doprovodu VÁCLAVA MÁCHY.

JAROSLAV SVĚCENÝ, rodák z Hradce Králové, studoval na Konzervatoři a AMU v Praze, své vzdělání dovršil mistrovskými kurzy u slavných světových virtuosů Nathana Milsteina a Gidona Kremera. Koncertoval v mnoha zemích celého světa, natočil 44 CD s díly světových a českých autorů, za které obdržel mnoho zlatých či platinových desek. Je proslulý popularizátor houslové hry, spoluzakladatelem dnes již prestižních festivalů – Smiřické svátky hudby, Klášterecké hudební prameny, pražské Tóny Chodovské tvrze a Kociánovo Ústí nad Orlicí. Je také uznávaným znalcem historie a stavby houslí. Více než dvacet let spolupracoval či spolupracuje s interprety různých žánrů na společných projektech, což považuje za nesmírně důležité pro propagaci klasické hudby mezi mladou generací.

VÁCLAV MÁCHA uskutečnil celou řadu celovečerních recitálů v největších koncertních sálech v Praze i dalších městech republiky (již ve svých 15 letech měl samostatný recitál v Dvořákově síni pražského Rudolfina), v celé řadě evropských měst Londýn, Paříž, Berlin, Hamburg, Budapešť, Bonn, Beyreuth, Hannover atd. a opakovaně v USA, v Kanadě, v Mexiku, v Turecku a Asii (Tokyo, Singapur, Kuala Lunpur atd.). Vystupoval s předními českými tělesy, BBC Symphony Orchestra, Orchestrem Filarmonica P. Costantinescu di Ploiesti a dalšími orchestry, s dirigenty ( Bělohlávek, Kukal, Freeman, Turnovský, Hanus, Eliška, Koutník, Eji Oue, Naoshi Takahashi atd. ) a předními sólisty.

Naši partneři