NÁŠ DOMOV - EVROPA

14.12.2021 od 19 hodin

Spustili jste video a stále nevidíte obraz? Obnovte si prosím stránku.     Zavřít upozornění

Vážná hudba

Předprodej 1. 11.

Skupina H

Rozvoz autobusem po představení

Informace

Logo_cz_pl_eu_barevne.jpg (52 KB)

logo_ERN_RGB.png (41 KB)

Projekt je realizován z Programu Přeshraniční Spolupráce Interreg V-A Česká republika-Polsko prostřednictvím Euroregionu Nisa.

.

Tereza Mátlová (CZ) - soprán

Dušan Růžička (CZ) - tenor

Tomasz Janczak (PL) - tenor

Filharmonie Hradec Králové (CZ)

Szymon Makowski (PL) - dirigent

Spoluúčinkují: DPS Zlote nutki (PL), DPS Vrabčáci (CZ)

Večer plný krásných melodií a  špičkových sólistů s  mezinárodní účastí. Zazní nejznámější árie z Prodané nevěsty Bedřicha Smetany a Rusalky Antonína Dvořáka, z polské strany pak árie z  národní opery Straszny dwór (česky Strašidelný zámek) a písně dalších polských autorů. Co by to bylo za operní večer, kdyby chyběli italští mistři, a tak se diváci mohou těšit i na slavné árie Giacoma Pucciniho z Turandot a Madam Butterfly, z Giuseppe Verdiho La Traviaty.

„Vzhledem k tomu, že se mezinárodní hudební večer koná v předvánočním čase, přizvali jsme také dětský pěvecký sbor Vrabčáci a spřátelený polský dětský sbor Zloté nutki, aby zazpívaly nejznámější české a evropské koledy a vánoční písně,“ doplnil Mgr. Pavel Žur, který je hlavním organizátorem celé akce. Přípravy si vyžádaly víc jak půl roku práce. Městské divadlo Jablonec nad Nisou patří řadu let k hlavnímu kulturnímu stánku v našem městě, ale i v širokém okolí. Nejen, že nabízí to nejlepší a nejzajímavější z české divadelní a hudební scény, ale jde i za hranice naší vlasti. Projekt „Náš domov – Evropa” je vyvrcholením hudební produkce. Přínosem bude i workshopová dílna, která seznámí děti s  blízkostí obou slovanských jazyků a současně jim dá bližší vhled do kultury našich severních sousedů. Finančně je projekt podpořen Evropským fondem pro přeshraniční spolupráci EFRR a programem Interreg V  – A Česká republika – Polsko 2014-2020 prostřednictvím Euroregionu Nisa. Volně navazuje na  obdobnou akci s  názvem „Evropa – náš domov”, která se těšila obrovskému úspěchu v roce 2017. 

Koncert vznikl na základě mezinárodní spolupráce Městské divadla Jablonec nad Nisou a Dolnoslezské filharmonie Jelení Hora.

„Mediálním partnerem Městského divadla v Jablonci nad Nisou je Hitrádio Contact a Radio Blaník.“

nas-domov.jpg (857 KB)

Další informace

Vstupenky kupujte přes web divadla nebo prostřednictvím webu EVSTUPENKA.CZ

Vážení a milí diváci,

Pro vstup do divadla je třeba:

- předložit potvrzení o ukončeném dvoufázovém očkování (zároveň od druhé dávky musí uplynout lhůta minimálně 2 týdnů)
- anebo předložit potvrzení o prodělaném onemocnění COVID-19, a to v posledních šesti měsících
- dětí do 12 let se neprokazují. U dětí do 18 let, osob s kontraindikací k očkování a osob rozočkovaných lze k prokázání použít i PCR test (starý max. 72 hodin)
- mít správně nasazený respirátor (ev. nanorouška s filtrační účinností min. 94 %) po celou dobu návštěvy kulturní akce (což může obnášet i 2-3,5 hodiny)

Věříme, že i za těchto podmínek prožijete příjemné chvíle v hledišti VAŠEHO divadla.

Těšíme se na VÁS!

Partneři akce

  • Radio Blaník Liberec

Naši partneři