Když k vám domů přijde natěrač, váš manžel se má co nevidět vrátit ze služební cesty a vy máte pletky s manželem jedné hysterky, která si vás našla, začnou se dít věci. 

Tak by se dala v kostce shrnout zápletka divadelního zpracování komedie Donalda Churchilla, kterou v Městském divadle Jablonec představil Divadelní spolek Vojan - Mladá haluz z Desné, a to v režii Vlaďky Koďouskové.

Nad očekávání zaplněný kulturní stánek tvořili z větší části zřejmě ´Deseňáci´ či známí protagonistů a tak jsme dopředu věděli, že ´až přijde Lenka, budeme tleskat´. A tak se při výstupu Lenky Dvořákové alias Sandry hlediště vždy roztleskalo. Ale potlesk si zaslouží bezesporu i hlavní hrdina, natěrač Kamil (Lukáš Frydrych), který dodal postavě neuvěřitelnou energii a ´šťávu´. Poslední z trojice aktérů, Petra Tauchmanová v roli Evy, podváděné manželky, která si to jde s milenkou svého muže vyříkat, svým výkonem rovněž potvrdila šťastnou ruku režisérky při obsazení rolí.

Obecenstvo se chechtalo narážkám, kterým zřejmě rozuměli jen zasvěcení, ale ani my ostatní jsme nebyli o nic ochuzeni. Hra měla šmrnc, vtip i spád. Jediné, co se dá Mladé haluzi vytknout je až urputná snaha o dodržení filmového zpracování příběhu, včetně všech hlášek a grimas. Ale kdo film neviděl, královsky se bavil. A vlastně se bavil i člověk filmu znalý. Zkrátka a dobře, tentokrát to ochotníci z Desné vychytali na jedničku a dokonce si vysloužili standing ovation spokojených diváků. 

Představení se konalo v rámci projektu ´Ochotnické divadlo v našem regionu´ a za finanční podpory  Státního fondu kultury ČR.(ims)