Již potřetí dáváme v našem divadle prostor ochotnickým spolkům, které mají v našem kraji dlouholetou tradici. Většina z nich získala různá ocenění na přehlídkách amatérských divadel. Zveme si i hosty mimo náš region. A ti z vás, kdo jste některé představení navštívili, mi dáte za pravdu, že se bylo na co dívat. 

Celý projekt probíhá několik měsíců. Začali jsme v březnu a nyní pro vás připravujeme i jedno prázdninové představení. Tentokrát se nám představní SEN NOCI SVATOJÁNSKÉ  v podání Divadla v Roztocké Jilemnice. Začíná 18. 8. od 19 hodin na letní scéně Eurocentra.

Pokračujeme 15. 9. od 19 hodin tentokrát v divadle a to úspěšným titulem  LEGENDA O LESÍCH A LIDECH v podání Divadelného klubu Jirásek Česká Lípa. 

A to ještě není vše. Připravujeme další! 

Tento náš záměr od samého začátku finančně podpořil Státní fond kultury ČR.  

V roce 2016 jste mohli vidět: Rozmarné léto (Rádobydivadlo Klapý), Lhář (DS J. K. Tyl Lomnice nad Popelkou), Il Congelatore - Zmrazovač (Kočovné divadlo Ad Hoc), Popel a pálenka (Náchodská divadelní scéna), Žena v trysku století (Lučanský spolek divadelní L.S.D.), Pohádka o mořské víle (DS E. F. Burian Tanvald). 

V roce 2017 to byly pořady: Tajemství staré bambitky (Divadlo U22 Praha), Tah dámou (DS Vojan Desná - Mladá haluz), Rozmarný duch (Lučanský spolek divadelní L.S.D.), Úžasná svatba (DS Vojan Desná - Mladá haluz), Sluha dvou pánů (Divadlo Bez Debat, z.s.) a Ať žijí duchové ( DS Vojan Desná - Mladá haluz).