Petra Janů v novém účesu a se známými peckami v nových aranžích popřela běh času.Nejenže báječně vypadala, ale podala excelentní výkon. 

Přestože se na začátku letošního roku spekulovalo o Petřiných zdravotních obtížích (operace žlučníku a následná rekonvalescence),  na zpěvaččině tváři nebylo po obtížném období ani stopy. V kudrnatých vlasech a outfitu v nejnovějšímm stylu působila svěže a neuvěřitelně mladistvě. A co je ještě důležitější, stejně mladě zní stále i její nádherný sytý hlas.

Sotva hvězda naší popové scény vkročila na jeviště, tak přestože už jí ´dávno není sedmnáct´ tak stále ´Jede dál´ a ví, že ´S láskou má svět naději´. Všechny tyto a ještě i mnohé další pecky zněly z pódia v Městském divadle v Jablonci za sebou v rychlém tempu, tak rychlém, že než stačilo publikum dotleskat, už se na ně řinula další známá hitovka, a tak to šlo po celou dobu stominutového koncertu. Zpěvačka řádila skutečně jako mladice, jeviště jí bylo plné a hudba měla pořádné grády. Však také dostala zcela natřískané divadlo velmi rychle do varu a kdo se nepohupoval do rytmu, ten tleskal, nebo dokonce zpíval. Petřin hlas, bez jediného zaváhání trylkoval do neuvěřitelných výšin s intonací přesnou jako laser prvotřídního chirurga. Petra Janů s kapelou Amsterdam oblékla známé písně do nových hávů a nutno říct, že jim to v nových aranžích náramně sluší. Nabízí se otázka, zda Petra omládla díky ´omlazení kapely´, nebo omladila kapelu, protože ona zkrátka nestárne. Ať je to tak, nebo tak, podala zpěvačka excelentní pěvecký i fyzický výkon a atmosféra koncertu byla doslova bombastická. Energií napumpované divadlo ocenilo i tři zbrusu nové písničky z nejčerstvějšího Petřina CD Blázni. "Teď vám zazpívám novinku od našeho kytaristy Romana Štefla, která se vyznačuje především obrovským množstvím slov. Když se mi je podaří zazpívat všechna správně, tak na konci výsknu. Pokud ne, budu se usmívat a tvářit se profesionálně," vtipkovala Petra u jedné z nich. Na konci ovšem samozřejmě výskla a spolu s ní výskalo i celé divadlo. "Po skončení koncertu se vám ve foyer podepíšu, vyfotím se s vámi, ráda vám zodpovím i případné dotazy," uvedla ještě před posledním hitem večera. Pak už na ni čekal nekonečný potlesk, ohlušující aplaus a zasloužený standing ovation v rozjásaném kulturním stánku. A podobně to vypadalo i ve zmíněném foyer, kam si většina z přítomných pro podpis a fotku s jednou z našich nejlepších zpěvaček přišla. ( ims)

Foto: Jana Rábová