Noc na Karlštejně

30.8.2019 od 19 hodin

Noc na Karlštejně

Divadelní spolek J. K. Tyl Lomnice nad Popelkou

Festival ochotnického divadla

Předprodej 15. 5.

Informace

Autor:
Jaroslav Vrchlický - Z. Podskalský - K. Svoboda - J. Štaidl
Režie:
Veronika Sádková
Hrají:
Karel IV.: Lukáš Frydrych /Eliška: Jana Mikulová /Štěpán: Petr Nožička /Petr: Vít Zavřel /Arnošt z Pardubic: Martin Janda /Ješek z Wartenberka: Bohuslav Vejnar /Alena: Veronika Sádková /Pešek: Jakub Nosek /Ofka: Vladimíra Duštová a další.

Na hrad Karlštejn nesmí žádná žena! Přesto se dvěma zamilovaným ženám podaří přes přísný královský zákaz strávit na hradě jednu noc v přestrojení.

Jeden z nejznámějších a nejoblíbenějších českých filmových muzikálů je půvabnou hříčkou o císaři Karlu IV. a jeho hradě Karlštejně, na němž podle jeho zákazu nesměly přebývat ženy. Jedné noci se však na Karlštejně objeví nejen Karel IV. a dva nezvaní hosté, cyperský král Petr a bavorský vévoda Štěpán, ale také dvě ženy v mužském přestrojení. Jednou z nich je císařova manželka Eliška Pomořanská, která z lásky a stesku porušila zákaz, aby mohla císaře alespoň zahlédnout, tou druhou je neteř purkrabího Alena, která se vsadila s otcem, že dokáže strávit na hradě noc v mužském přestrojení. Zatímco Alena přivádí k šílenství svého snoubence Peška, moudrý arcibiskup Arnošt z Pardubic pomáhá přestrojené královně proniknout ke králi a také ji chrání před slídivými pohledy cyperského krále a bavorského vévody, kteří nevěří, že by na hradě opravdu nebyla žádná "ženská".
Český filmový muzikál, jehož některé písničky doslova zlidověly, natočil v roce 1973 režisér Zdeněk Podskalský podle stejnojmenné divadelní hry Jaroslava Vrchlického (z roku 1884). 

Realizační tým:
Návrh scény: Martin Janda
Stavba scény: Martin Janda, Jakub Nosek, Petr Nožička
Zvuk: Daniel Zelenka, Zdeněk Devátý
Světla: Josef Šimek, Daniel Zelenka, Zdeněk Devátý
Nápověda: Ludmila Mrázková, Alice Bernatová
Kostýmy: Veronika Sádková, Vlasta Malá,
Vladimíra Duštová, Kateřina Marková
Choreografie: Veronika Sádková
Režie a úprava textu: Veronika Sádková
Hudební režie: Pavel Hrdina

Akce se koná v rámci projektu "Ochotnické divadlo v našem regionu" za finanční podpory Státního fondu kultury ČR. 

VSTUPENKY do 28.6. v pokladně divadla. O prázdninách na webu divadla nebo na webu e-vstupenky.cz nebo v pokladně divadla od 26. 8. od 10 do 14 hodin. V den akce do 19 hodin.

Další informace

Vstupenky kupujte v den předprodeje také přes web - vždy od 10 h. Zakoupit je můžete také prostřednictvím webu EVSTUPENKA.CZ a vyzvednout v Liberci, Českém Dubu, České Lípě, Semilech, Smržovce, Turnově, Vratislavicích a mnoha dalších místech.

REZERVACE JEN PŘES EMAIL pokladna@divadlojablonec.cz.  NUTNO VYZVEDNOUT DO 5 KALENDÁŘNÍCH DNŮ! Po této době se rezervace ruší! 

Partneři akce

  • STÁTNÍ FOND KULTURY

Naši partneři