Večer s překrásnými melodiemi Karla Svobody, romantickým příběhem a s pohodovou atmosférou připravili návštěvníkům Městského divadla Jablonec nad Nisou členové Ochotnického divadelního spolku J. K. Tyla z Lomnice nad Popelkou. Notoricky známý filmový muzikál pojali velkolepě a návštěvníkům v zaplněném kulturním stánku se až nechtělo věřit, že se nejedná o profesionální umělce. Z pódia deklamoval Karel IV., meče lámala krásná císařovna a pážata zkoumala, jakého jsou pohlaví ;-)  Zkrátka a dobře, na prknech jabloneckého divadla to žilo dobou největšího rozmachu naší vlasti v dokonale romantickém muzikálovém koloritu. Jediné, co by se dalo ochotníkům vytknout, je občasné zvukařovo zaváhání, což ale dokázali amatérští herci dotáhnout svým entusiasmem a umem.

"Jsem nadšený. Čekal jsem jakési ´divadlo na koleně´, ale tohle byl zážitek. Viděl jsem podobné představení v Brně a musím uznat, že je tohle srovnatelné," uvedl Roman, který do Městského divadla v Jablonci právě z Brna přijel.

My porovnávat nebudeme. Je pravdou, že brněnské divadlo nastudovalo Noc na Karlštejně s velkolepou výpravou, Lomničtí se však rovněž zahanbit nenechali a výsledkem je dokonalý zážitek, který potěší milovníky dnes už zlidovělých písniček, promyšlené choreografie (místy šlo opravdu o velmi náročné výkony) a příběhu samotného.

Lomničtí ochotníci patří k nejlepším spolkům své kategorie v zemi, což v Jablonci potvrdili beze zbytku. Nadšené publikum je ocenilo spontánním standing ovation, což je u ochotnických představení věcí zcela unikátní. Bravo. ( ims)