OŠKLIVEC

7.6.2023 od 19 hodin

OŠKLIVEC

Činoherní klub Praha

Činohra

Předprodej
25. 4.

Skupina DB

Informace

Autor:
Marius von Mayenburg
Režie:
Braňo Holiček
Hrají:
Vojtěch Kotek, Václav Šanda, Marta Dancingerová, Martin Finger

Satirická komedie ostrá jako skalpel o zběsilosti společnosti, která vyznává mládí, krásu, vědu, pokrok a nepřetržitý růst, ale neuvědomuje si, že usilování o ně může vést ke ztrátě jedinečnosti, a nakonec i identity.

Lette je vedoucí oddělení pro vývoj. Právě vyvinul silnoproudý modulární konektor, který je naprostou senzací. Dozví se ale, že na mezinárodní kongres pojede patent prezentovat jeho kolega. Nikdo však není příliš ochotný vysvětlit mu proč ani jeho vlastní žena. Sám titul hry prozrazuje, co je důvodem. Lette je vědec, kterému nikdo nikdy neřekl, že je ošklivý. Jak se zachová tváří v tvář této skutečnosti, která ho staví na druhou kolej? Vyvstává otázka, zda je možné zachovat si svou vlastní identitu, když si necháte změnit obličej.

Komedie OŠKLIVEC získala na 22. GRAND Festivalu smíchu v Pardubicích 4 z udílených 7 cen: Cenu studentské poroty, Cenu za režii pro Braňa Holička, Cenu za ženský herecký výkon pro Martu Dancingerovou a Cenu za mužský herecký výkon pro Vojtu Kotka.

Délka představení: 1 hodina 35 minut bez přestávky

Další informace

Vstupenky kupujte přes web divadla nebo prostřednictvím webu E-VSTUPENKA.CZ

Vstupenky

490 Kč I. kategorie
470 Kč II. kategorie
450 Kč III. kategorie
400 Kč IV. kategorie

Informace o vstupenkách

Naši partneři