PAVEL ŠPORCL - GIPSY FIRE

18.3.2015 od 19 hodin

PAVEL ŠPORCL - GIPSY FIRE

ŠPORCL ARTS AGENCY - VM ART PRODUCTION

Vážná hudba

Předprodej 1. 12.

Rozvoz autobusem po představení

Informace

Pavel Šporcl se skupinou Gipsy Way Ensemble. Spojení velkého mistrovství, temperamentu a cikánské vroucí krve. Takový je koncertní program, který má za sebou více jak 220 repríz po celém světě.

Společně s houslovým virtuózem vystoupí cikánská cimbálová kapela hrající ve složení: Tomáš Vontszem - cimbál , Ján Rigó - kontrabas, Zoltán Sándor - viola a Nikola Sléz - housle

Houslista Pavel Šporcl pokračuje ve svém žádaném projektu s cikánskou muzikou: v rámci tradičního turné tentokrát představí a koncertně provede nové album Gipsy Fire. CD natočil s jeho cikánskou cimbálovou kapelou Gipsy Way a hostem, vynikajícím akordeonistou, Vojtěchem Szabó pro vydavatelství Supraphon v červnu tohoto roku. Nahrávka je volným pokračováním Šporclova zatím nejúspěšnějšího programu Gipsy Way. S ním odehrál téměř 250 koncertů v nejrůznějších zemích světa včetně Číny. S cikánskými hudebníky virtuóz koncertoval na prestižních hudebních festivalech u nás i ve světě, záznam jejich koncertu z Mezinárodního hudebního festivalu Smetanova Litomyšl dvakrát vysílala České televize. U televizních obrazovek koncert sledovalo pokaždé téměř čtvrt milionu diváků.

Hudba plná virtuozity, vášně a emocí nadchla návštěvníky stejnojmenných turné Gipsy Way a Gipsy Way Orchestral v letech 2009 a 2011. V desítce vyprodaných sálů diváci podvakrát ocenili mistrovskou techniku Pavla Šporcla i jeho kolegů potleskem ve stoje. V rámci cikánských turné hudebníci dvakrát vyprodali legendární pražskou Lucernu a její diváky přivedli doslova k euforii. Stejnojmenné CD Pavla Šporcla - Gipsy Way - získalo za prodej Platinovou desku Supraphonu. V dalším pokračování tohoto projektu pod názvem Gipsy Fire opět uslyšíte krásnou hudbu s cikánskou tématikou, virtuózní kusy i filmové melodie převážně v aranžích Pavla Šporcla. Na rozdíl od původního programu nové tituly sází především na jeho výjimečnou technickou vybavenost a nevšední hudební osobitost. Tu Pavel Šporcl předvede ve vlastní, titulní skladbě, kterou pojmenoval Gipsy Fire.

Naši partneři