PEER GYNT, CARMEN

29.1.2019 od 19 hodin

PEER GYNT, CARMEN

Severočeské divadlo opery a baletu Ústí nad Labem

Balet, tanec

Předprodej 12. 11.

Skupina ND

Rozvoz autobusem po představení

Informace

Autor:
Edvard Grieg, Rodion Ščedrin, Georges Bizet
Režie:
Marika Hanušová - Blahoutová
Hrají:
Baletní soubor a orchestr Severočeského divadla Ústí nad Labem.

PŘEDSTAVNÍ PŘESUNUTO Z DŮVODU NEMOCI NA ÚTERÝ 29. 1. 2019!!!

Dirigent Milan Kaňák

Choreografie Marika Hanušová - Blahoutová

PEER GYNT – baletní suita, jejíž příběh nás zavede do snové norské krajiny, kde hlavní hrdina prožívá svůj rozervaný neutěšený život, plný lásky, zrady, bolesti, ztrát a útěků, říká choreografka Marika Hanušová, která se v této první části večera nechává unést překrásnou hudbou norského skladatele Edvarda Griega a z dramatické předlohy Henrika Ibsena sleduje zejména charakter a ústřední motivy života Peer Gynta. Snovou, až pohádkovou atmosféru podporuje tanec na špičkách a nádherná scéna i kostýmy návrháře Josefa Jelínka.

CARMEN – baletní suita nás zavede do prostředí arény v Sevilly, kde láska, svůdnost a žárlivost dožene hlavní hrdiny k vraždě. Jde o světoznámý příběh, podle novely Prospera Mériméého, který geniálně hudebně ztvárnil Georges Bizet. V našem večeru uslyšíte Carmen suitu od Rodiona Ščedrina, podle Bizetovy předlohy. V této druhé části večera najdeme trochu jiný pohybový slovník Mariky Hanušová – tentokrát velmi emotivní, vycházející ze španělského temperamentu. Obě choreografie tvoří ve své rozličnosti jeden harmonický celek. Jsou to dva příběhy – dva osudy muže a ženy z naprosto odlišných krajů, s rozdílným přístupem k životu, ale hlavně zde najdeme nit protkanou oběma příběhy... a tou je láska.

Délka: přibližně 2 hodiny

Přeložené představení z 17. 12. 2018.

Další informace

Vstupenky rezervujte a kupujte přes web vždy následující den po zahájení předprodeje od 10 h. Zakoupit je můžete také prostřednictvím webu EVSTUPENKA.CZ a vyzvednout v Liberci, Českém Dubu, České Lípě, Semilech, Smržovce, Turnově, Vratislavicích a mnoha dalších místech.

TYTO REZERVACE JE NUTNÉ VYZVEDNOUT DO 5 KALENDÁŘNÍCH DNŮ! Po této době se rezervace automaticky ruší! VŠECHNY REZERVACE SE AUTOMATICKY RUŠÍ DEN PŘED AKCÍ!!! V den konání prodej POUZE v pokladně divadla!

Naši partneři