FREDDIE MERCURY

12.8.2021 od 20 hodin

FREDDIE MERCURY

Komponované pořady

Předprodej
1. 6.

Rozvoz autobusem po představení

Informace

PODMÍNKY PRO VSTUP NA KONCERT

"THE MAN BEHIND FREDDIE MERCURY"

Jedinečná talkshow osobního asistenta Freddie Mercuryho, Petera Freestona.

V rámci talkshow vystoupí zpěvák a jediný český herec filmu Bohemian Rhapsody, Milan Devinne v čele své kapely s unplugged verzemi písní kapely Queen.

Freddie.jpg (10.29 MB)

Jsou prezentovány arichvní fotografie pana Freestona, ke kterým se váže zajímavý příběh a patřičný význam. Talkshow je následně směrována k zákulisí natáčení oskarového snímku Bohemian Rhapsody, u kterého byl Freestone pravou rukou režiséra Bryana Singera a to hlavně z důvodu, aby byla Freddieho postava co nejvíce autentická a Milan Devinne jako jediný český herec.

Dále se navazuje na aktuální spolupráci Freestona s českým zpěvákem a producentem Milanem Šatníkem, který vytvořil eduaktivní projekt v boji proti AIDS s názvem TFA Project určený převážně pro mladistvé a také se dozvíte o hudebním projektu “ Another Step In Time “ kde Freestone napsal texty písním, které vyjadřují Freddieho osobní pocity v různých životních situacích, které následně skládá Milan Devinne se svou kapelou Bohemiens a se kterou na závěr večera také vystoupí. Můžete se těšit na hity kapely Queen, ale i taky na vlastní tvorbu, či písně, které úzce s kapelou Queen souvisí.

Účinkují : Peter Freestone, Milan Devinne

KAPELA: 

Adam Weiss - kytara

Michal Winter - basová kytara

Martin Otruba - klávesové stanoviště

Daneš Marinica - bicí 

Milan Devinne je český zpěvák, multiinstrumentalista, produ- cent a režisér, působící nejen v České republice, ale i v zahraničí. Hudebnímu a kulturnímu průmyslu se věnuje více jak deset let. V zahraničí působil jako režisér pro celosvětové turné australské kapely It’s a Kind‘a Magic v USA, dále jako hudební a technický koordinátor pro hudební společnost města Montreux ve Švýcarsku, kde byl také pozván od kanceláře skupiny Queen, aby zahrál na vzpomínkové akci pro Freddie Mercuryho. Na přelomu let 2015/16 spolupracoval se symfonickým orchestrem Police Symphony Orchestra. Dále účinkoval jako kytarista na turné po Jihoafrické republice. Rok 2017 zasvětil Milan extravagantímu projektu Super He- roes – Tribute To David Bowie v Berlíně, kde díky svému vzhledu a barvě hlasu, podobnému legendárnímu Davidu Bowiemu, nabrala show jedinečnosti hudebního tělesa. Můžete ho také zahlédnout na fimovém plátně, kde ztělesňuje především vedlejší role. Poprvé se tak stalo ve francouzském hraném dokumentu Zradil jsem Hitlera, ve kterém hrál vojáka SS. Vedlejší roli si zahrál i v seriálu První Republika II a III. Diváci jej také mohli vidět v české komedii Po čem muži touží, kde hrál v týmu redaktorů časopisu Playboy.

Zatím největší filmovou roli dostal Milan v celosvětově oceňovaném hollywoodském filmu Bohemian Rha- psody, ve kterém hrál jako jediný Čech. V tomto filmu o kapele Queen a Freddiem Mercurym, je také přímo zmíněno Milanovo jméno. Navíc Milan aktivně spolupracuje s managementem kapely Queen a nadací v boji proti AIDS – Mercury Phoenix Trust. V České republice Milan hudebně vystupuje pravidelně od roku 2012.

Mimo jiné byl hostem na halovém turné ČESKÉ HVĚZDY ZPÍVAJÍ QUEEN, spolu s Kamilem Střihavkou, Davidem Krausem, Bohušem Matušem, Vlastimilem Horváthem, Vladimírem Hronem a dalšími předními zpěváky české hudební scény. Momentálně pracuje na autorském projektu Another Step In Time, kde připravuje album na počest Freddie Mercuryho s texty pana Petera Freestona. Milan se věnuje také divadelní práci. Například spolu s dramaturgem Miroslavem Oupicem režíruje novou multimediální hudební divadelní hru Rozhovor – aneb nejkrásnější momenty s kapelou Queen, ve které navíc spolu s Peterem Freestonem ztvárňuje hlavní roli. O hru je velký zájem nejen u nás, ale i v zahraničí.

 

 

Peter Freestone

Pracoval v roce 1977 v kostymérně Královského baletu Royal Opera na plný úvazek a o dva roky později byl právě v této šatně představen Freddiemu Mercurymu. Po Freddieho představení s Královským baletem byl pozván na jejich party, kde také poprvé promluvil s Freddiem. A jak probíhal Peterův život vedle této hudební megastar?

„Freddie se mě zeptal, jakou zde mám funkci, na to jsem mu odpověděl, že se starám o kostýmy. Prohodili jsme pouze pár vět a rozloučili se. O dva týdny později volal mému vedoucímu tehdejší manažer Freddieho Mercuryho, Paul Prenter, a zeptal se, jestli bych měl zájem jet s Queen na turné a starat se o jejich věci. Nabídku jsem okamžitě přijal a tím začala naše spolupráce. Po dvou letech jsem se, díky našemu velkému přátelství s Freddiem, stal z asistenta Queen, osobním asistentem Freddie Mercuryho. Trávil jsem s Freddiem po dvanáct let každý den, plnil jsem velké množství velkých rolí – byl jsem šéfkuchařem, číšníkem, komorníkem, tajemníkem, hlídačem dětí. Přičemž to dítě byl sám Freddie! Nakupoval jsem pro něj potraviny i umění, procestoval jsem s ním svět, prožíval jsem jeho úspěchy a pomáhal mu, když bylo nejhůř. Viděl jsem téct šampaňské proudem, ale viděl jsem ho také na dně. Když bylo potřeba, plnil jsem také roli jeho bodyguarda. V posledních měsících jeho života jsem patřil k jeho ošetřovatelům – držel jsem ho na smrtelné posteli za ruku a byl jsem nepochybně jedním z jeho nejbližších přátel. Jsem jedním z hrstky lidí, kteří měli to štěstí být svědky zrodu většiny jeho tvorby – od nápadu, až po finální provedení. Při skládání hudby jde o víc než jen o napsání textu a přiřazení not na notový zápis. Mnohem víc totiž znamená vnímání hudby, mít hudební cit a smysl pro detail i celek. Freddie byl v tomto případě vždy plný inspirace. Moje práce pro Freddie Mercuryho skončila až tři měsíce po jeho smrti. Několik let mi trvalo, než se mi podařilo se vrátit zpátky do dalšího života. Asi si dokážete představit jaká bolest je přijít o nejlepšího přítele. V roce 1995 jsem se rozhodl, že napíšu knihu, která bude popisovat, jaký Freddie doopravdy byl. Kniha vyšla v roce 1998 a jmenuje se Freddie Mercury – Důvěrné vzpomínky člověka, který ho znal nejlépe.“

Nyní se Peter věnuje třem hlavním projektům ve spolupráci s Milanem Šatníkem – TFA Projektu, hudebnímu albu Another Step In Time a nové divadelní hře o Freddiem.

Koncert se koná v rámci projektu Město plné tónů za finanční podpory Státního fondu kultury ČR.

Další informace

Vstupenky kupujte přes web divadla nebo prostřednictvím webu E-VSTUPENKA.CZ

Partneři akce

  • STÁTNÍ FOND KULTURY
  • Nadace PRECIOSA

Naši partneři