Petr HOSTINSKÝ (varhany) - Jiří BÁRTA (violoncello)

6.8.2021 od 19 hodin ve Starokatolickém kostele

Petr HOSTINSKÝ (varhany) - Jiří BÁRTA (violoncello)

Vážná hudba

Předprodej
1. 6.

Informace

PODMÍNKY PRO VSTUP NA KONCERT

PROGRAM:

G. F. Handel - Arrival of the Queen of Sheba

J. S. Bach - Suita pro violoncello sólo

J. S. Bach - Toccata a fuga d moll

A. Dvořák - Klid lesa

A. Dvořák - Slovanský tanec č. 8 Furiant

A. Part - Fratres

.

PETR HOSTINSKÝ (varhany)

Své hudební vzdělání zahájil v roce 1987 na Základní umělecké škole v Pardubicích.V roce 1993 byl přijat ke studiu hry na varhany na Konzervatoř Pardubice do třídy MgA. Václava Uhlíře, později ještě ke studiu dirigování do třídy doc.Vlastislava Nováka. Po absolutoriu pokračoval ve studiu na AMU v Praze, obor varhany, ve třídě prof. Jana Hory. V roce 2005 studia úspěšně ukončil.

V rámci studijního programu Socrates-Erasmus  absolvoval v roce 2003 pětiměsíční stáž na Hochschule fur Musik und darstellende Kunstve Stuttgartu u prof. Ludgera Lohmanna.

Během studia se zúčastnil několika mistrovských kursů u nás i v zahraničí (Lorenco Ghielmi, Martin Sander, Thiery Mechler, Jon Laukvikk a další). Zúčastnil se několika varhanních soutěží (Opava 1994,1996, Schlagel l998, Voříškův Vamberk 1995, 1997 s vítězstvím v kategorii varhanní improvizace, Pražské jaro 1999).

V současnosti se věnuje sólové koncertní činnosti, působí jako umělecký vedoucí vokálně-instrumentálního souboru ReBelcanto, je členem populární hudební skupiny Sto zvířat a spolupracuje s dalšími hudebními tělesy (Pardubický dětský sbor Iuventus cantans, Dětský pěvecký sbor Vrabčáci z Jablonce nad Nisou, Komorní filharmonie Pardubice, Filharmonie Hradec Králové, Městské divadlo v Jablonci nad Nisou a další). Je spoluzakladatel pěvecké soutěže Hvězdy nad Ještědem.

Od roku 2006 do roku 2018 působil jako pedagog hry na klavír a varhany na ZUŠ ve Skutči, od září 2013 působí jako pedagog též na pardubické konzervatoři.

JIŘÍ BÁRTA (violoncello)

Do evropské špičky vstoupil počátkem 90. let 20. století, když vyhrál významné hudební soutěže (Drážďany, Los Angeles a Beethovenův Hradec). Po studiích na pražské HAMU studoval violloncellovou hru v Kolíně nad Rýnem u Borise Pargamenščikova.

Je pravidelně zván na světové hudební festivaly (Salzburger Festspiele, Praha, Bratislava, Edinburgh a další). Vystupuje pravidelně s Českou filharmoniíBerlínskými filharmoniky a Symfonickým orchestrem hlavního města Prahy FOK a dalšími orchestry. Hrává i s komorními soubory, nevyhýbá se ani spolupráci s jazzovými tělesy.

.

Koncert se koná v rámci festivali Město plné tónů za finanční podpory Státního fondu kultury ČR.

.

dvorakuv-festival.png (287 KB)

Další informace

Vstupenky kupujte přes web divadla nebo prostřednictvím webu E-VSTUPENKA.CZ

Partneři akce

  • STÁTNÍ FOND KULTURY
  • Nadace PRECIOSA

Naši partneři