PODKRKONOŠSKÝ SYMFONICKÝ ORCHESTR

19.6.2015 od 20 hodin v divadle!!!

PODKRKONOŠSKÝ SYMFONICKÝ ORCHESTR

Vážná hudba

Informace

Z důvodu nepříznivého počasí, kdy teploty dle předpovědi budou klesat pod 15 C a jsou hraniční pro realizaci koncertu pod širým nebem, se koncert v pátek 19. 6. z mola přesouvá do Městského divadla v Jablonci nad Nisou. Začátek ve 20 hodin, vstup ZDARMA.

Podkrkonošský symfonický orchestr je zhruba sedmdesátičlenné amatérské těleso působí v Semilech a širším okolí. Věnuje se hudbě od 17. do 20. století a nevyhýbá se ani stylům mimo tzv. "vážnou hudbu".Nová podoba orchestru vznikla v polovině roku 2007, kdy jej založili převážně hudebníci působící do té doby v Komorním symfonickém orchestru Krkonošského metra pod vedením Karla Jakubů. Nový název Podkrkonošský symfonický orchestr jsme převzali od tělesa, které v regionu působilo v letech 1954-1990 pod vedením Jiřího Matlase. V letech 2008-2011 byl dirigentem PSO Martin Farský, v letech 2011-2013 Bedřich Kameník. Od roku 2013 orchestr diriguje Graziano Sanvito.

Program: Čajkovského Slovanský pochod, Dvořákova Novosvětská a Smetanova Polka z Prodané nevěsty.

Akce se koná v rámci Projektu "Město plné tónů" pod záštitou náměstka primátora Pavla Svobody a s finanční podporou statutárního města Jablonec nad Nisou.

Naši partneři