POZOR - Pohádka o LIAZce - ZRUŠENA

12.11.2020 od 9 a 10:30 hodin

POZOR - Pohádka o LIAZce - ZRUŠENA

Naivní divadlo Liberec

Dětská

Informace

Autor:
Tomáš Syrovátka
Režie:
Martin Tichý
Hrají:
Diana Čičmanová, Filip Homola, Dan Kranich, Adam Kubišta, Marek Sýkora, Antonín Týmal

Tvůrci úspěšné inscenace Pohádka o Raškovi (vyhlášené nejlepší českou loutkovou inscenací sezóny) se po letech vrátili ke „sportovnímu“ příběhu, tentokráte ryze severočeskému. Moderní autorská pohádka z pera Tomáše Syrovátky a v režii Martina Tichého se totiž volně inspiruje úspěchy kamionu LIAZ na tratích slavné pouštní Rallye Paříž - Dakar v osmdesátých letech minulého století.

Před severočeskými montéry a závozníky, zvyklými doposud leda tak rozvážet sudy vratislavického piva po libereckém okrese, vyvstane jednoho dne nečekaný úkol. Přestavět závozní náklaďák na závodní kamion. A pokud možno s ním daleko v Africe vybojovat vavřínový věnec.

Jak však název inscenace napovídá, trojici hlavních hrdinů (šofér, navigátor a mechanik) pomáhá během jejich závodění i řada pohádkových bytostí a okolností. Do Severní Afriky to totiž nemá daleko ani Šeherezáda či třeba kouzelný Džin z láhve... O naše závodníky se každopádně nemusíte bát. Povezou si s sebou do Afriky trochu jablonecké bižuterie a také pivo z vratislavického pivovaru. I díky těmto prezentům najdou po celém světě přátele ochotné jim pomoci, když je nouze nejvyšší.

Inscenace vznikla při příležitosti 30. výročí největšího úspěchu automobilky LIAZ na rallye Paříž – Dakar. Tím bylo v roce 1988 2. místo v kategorii kamionů. O rok dříve se LIAZáci umístili na bedně poprvé, když senzačně skončili na třetím místě.

Délka představení 50 min.

Určeno pro: 1. - 5. tř. ZŠ

Objednávky vyřizuje paní Kaufmanová - mail vystavy@divadlojablonec.cz - tel. 483 310 064

VEŘEJNOST si vstupenky zakoupí v den konání, 25 minut před začátkem. Vstup hlavním vchodem, kde je pouze pro školní pořady otevřena pokladna.

Divadlo se otevírá 30 minut před začátkem. 

Foto Josef Ptáček

Vstupenky

školy 60 Kč
veřejnost 70 Kč

INFORMACE O VSTUPENKÁCH

Naši partneři