POHÁDKA O MOŘSKÉ VÍLE

27.11.2016 od 15 hodin

POHÁDKA O MOŘSKÉ VÍLE

Divadelní soubor E. F. Burian Tanvald

Dětská

Předprodej 3. 10.

Skupina RD

Informace

Autor:
Hans Christian Andersen - Vlastimil Hozda
Režie:
Vlastimil Hozda
Hrají:
Markéta Vajdíková, Dana Najmanová, Luděk Špráchal, Dana Hozdová, Kája Havelková, Týna Havelková, Kačka Cilichová, Ladislav Koďousek, Honza Lála, Helena Špráchalová a Miloš Kašpar.

Pohádka na motivy Malé mořské víly Hanse Christiana Andersena. Na rozdíl od původního příběhu v pohádce vše dobře dopadne. Zvítězí dobro a zlo bude potrestáno. 

Soubor DS E. F. Burian, jehož současným zřizovatelem je Městská kulturní kancelář města Tanvaldu, oslavil v tomto roce 70. výročí svého založení. Působí v městském kině Jas, kde využívá jeviště, zákulisí i klubovnu. V současnosti soubor vedou manželé Dana a Vlastimil Hozdovi. Jelikož nemají mnoho kmenových členů, hrají s nimi i ochotníci z okolních souborů. Do repertoáru patří hlavně komedie, detektivky a pohádky. Každý rok se koná jedna premiéra. Mezi úspěšné tituly patří: Matka, Zapomeňte na Hérostrata, Radúz a Mahulena, Lucerna, Marjánka matka pluku, Pozdní láska, Past, Plynové lampy, Bumerang, Otylka, Rejžák z Prahy, Zátiší s loutnou, Tah dámou aneb napřed trochu vína... a pro děti Pasáček vepřů, Strašidlo Bublifuk, O bojácném Floriánovi, Čertovy zlaté vlasy, Tři bílé šípy, Sůl nad zlato, Dalskabáty hříšná ves aneb zapomenutý čert, Tři rubíny, Pohádka o mořské víle. Výčet těchto titulů není zdaleka celý, je jen průřez divadelní činností. 

PRÉMIE SKUPINA RD

Představení se koná v rámci festivalu "Ochotnické divadlo v našem regionu"  a za finanční podpory Státního fondu kultury ČR a Libereckého kraje.

Partneři akce

  • STÁTNÍ FOND KULTURY
  • Liberecký kraj

Naši partneři