Popelka

16.1.2022 od 15 hodin

Popelka

1. Neratovická divadelní společnost

Dětská

Předprodej 8. 12.

Skupina RD

Informace

Autor:
Božena Němcová
Režie:
Miroslav Král
Hrají:
Petra Zachatá, Petr Kotál, Jan Anděl, Marie Živná, Eliška Junková ml., Sára Ryvolová, Pavel Roboch a další.

V podzámčí královského sídla žije zlatník – vdovec se svou dcerkou Popelkou. Nežilo by se jim zle, nebýt toho, že se zlatník znovu oženil. Otěže v domě tak převzala Popelčina macecha, která se vidí jen v majetku a své dceři Žanetě, již si do manželství přivedla.

Nahoře na zámku pobývá mladý král této země, který by už rád založil rodinu, ale dosud nenašel tu pravou. Úlisný kancléř se nabídne, že mu nevěstu najde – čím bohatší, tím více by mohlo ukápnout do jeho lačné kapsy. V bezprostřední blízkosti krále se však vyskytuje i chůva, která naštěstí koriguje kancléřův vliv.

A tak se stane, že když je vyhlášeno konání slavného plesu, na němž si král vybere budoucí královnu, jsou osloveny i panny a dívky z podzámčí. Dále už to běží podle osnov známého příběhu. Na ples, kam nesmí, se dostaví i Popelka v překrásných šatech z kouzelného oříšku, okouzlí krále a překazí tak lukrativní úmluvu kancléře s macechou ohledně Žanety, kterou tu ti dva spiklenecky upekli. Díky ztracenému Popelčinu střevíčku nakonec král najde tu pravou vyvolenou a zlo je společnými silami (dokonce i slabošský zlatník se „pochlapí“) po zásluze potrestáno.

Další informace

Vstupenky kupujte přes web divadla nebo prostřednictvím webu EVSTUPENKA.CZ

Vážení a milí diváci,

Pro vstup do divadla je třeba:

- předložit potvrzení o ukončeném dvoufázovém očkování (zároveň od druhé dávky musí uplynout lhůta minimálně 2 týdnů)
- anebo předložit potvrzení o prodělaném onemocnění COVID-19, a to v posledních šesti měsících
- dětí do 12 let se neprokazují. U dětí do 18 let, osob s kontraindikací k očkování a osob rozočkovaných lze k prokázání použít i PCR test (starý max. 72 hodin)
- mít správně nasazený respirátor (ev. nanorouška s filtrační účinností min. 94 %) po celou dobu návštěvy kulturní akce (což může obnášet i 2-3,5 hodiny)

Věříme, že i za těchto podmínek prožijete příjemné chvíle v hledišti VAŠEHO divadla.

Těšíme se na VÁS!

Naši partneři