Prague Philharmonia Wind Quintet

20.3.2019 od 19 hodin

Prague Philharmonia Wind Quintet

Vážná hudba

Předprodej 1. 2.

Skupina H

Rozvoz autobusem po představení

Informace

Jan Brabec - klarinet, Jiří Ševčík - flétna, Vladislav Borovka - hoboj, Václav Fürbach - fagot, Jan Musil - lesní roh

Prague Philharmonia Wind Quintet byl založen v roce 2007 z podnětu sólistů dechové sekce orchestru PKF - Prague Philharmonia. Členové tělesa jsou laureáty národních i mezinárodních interpretačních soutěží. Působí také jako přední hráči v mnoha dalších komorních a symfonických tělesech (Česká filharmonie, Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK, Národní divadlo, Baborák Ensemble, Česká sinfonietta atd.).

Kvinteto vešlo do hudebního podvědomí nejen pravidelnými koncerty na českých koncertních pódiích, ale také nahráváním kompozicí českých skladatelú 20. století pro Český Rozhlas a spoluprací s Českou televizí. V letech 2011 a 2013 obdrželo kvinteto pozvání na mezinárodní hudební festival „Festival dell Arte“ v polském Wojanowě, kde s velkým ohlasem reprezentovalo českou hudební scénu.

Již od svého vzniku soubor navázal úzkou spolupráci s vynikajícím klavíristou prof. Ivanem Klánským, společně vystoupili na mnoha koncertech pro české i zahraniční pořadatele.

Na podzim roku 2015 ansámbl absolvoval úspěšné turné po Španělsku (Burgos, Mellila, Miranda de Ebro).

S velkým ohlasem se v roce 2016 setkal kombinovaný projekt francouzské poezie a hudby s vynikajícím českým hercem Janem Čenským.

V koncertní sezóně 2016/17 se kvintet představí posluchačům kromě pravidelného vystoupení v komorním cyklu orchestru PKF – Prague philharmonia i koncertem na Mezinárodním hudebním festivalu Pražské jaro nebo na festivalu Za poklady Broumovska atd.

V koncertní sezóně 2018/19 se kvintet představí posluchačům kromě pravidelného vystoupení v komorním cyklu orchestru PKF – Prague Philharmonia, i v Atriu Žižkov a v Karolinu. Na jaře to bude koncert na Břevnovských hudebních slavnostech, mimo Prahu si můžete poslechnout kvintet např. v Poděbradech, Řevnicích, Kolíně, Písku, Strakonicích, Netolicích, Jablonci a v Brandýse nad Labem. V létě 2019 se kvintet těší na MHF v Českém Krumlově, kam byli pozváni a budou účinkovat s Janem Čenským.

PROGRAM:

Josef Haydn - Diventimento B-Dur

Darius Milhaut - La Chemineé du roi René op. 205

Antonín Dvořák - Kvartet č. 12 F-Dur op. 96 "Americký"

Vstupenky

220 Kč
I. cenová kategorie
200 Kč
II. cenová kategorie
Rezervovat NEBO KOUPIT vstupenku

INFORMACE O VSTUPENKÁCH

Naši partneři