Prezidenti

13.11.2018 od 10 hodin

Prezidenti

Divadlo Polárka Brno

Dětská

Informace

Autor:
Tereza Lexová
Režie:
Vít Větrovec

Čtyři prezidentští kandidáti. Čtyři pohnuté osudy v osudových chvílích našich moderních dějin. Revoluce. Demokracie. Totalita. Okupace. A zase… Revoluce. Demokracie… Kolo dějin se nepřestává otáčet. Ještě, že máme právo volby. Volme!

Dramatická mozaika o tom, jak si Češi otevřeli hubu, aby ji mohli zase sklapnout. Budeme zase držet ústa?

Představení je rozděleno do dvou částí. První je improvizovaná, prezidenti ve fiktivní televizní debatě odpovídají i na dotazy, které jim může publikum pokládat prostřednictvím Facebooku. O přestávce pak diváci hlasují pro toho, kdo je nejvíce přesvědčil, aniž by ovšem znali jména jednotlivých kandidátů.

Ve druhé části už je jasno, kam v historii která postava patří. Masaryk vypráví o vzniku Československa, Beneš o své roli v době Mnichova i druhé světové války. Gottwald přibližuje události února 1948 a první roky totality, Husák se představuje jako odbojář, politický vězeň i normalizátor po srpnové okupaci. 

Divadlo Polárka cílí na děti a mládež. Prezidenti jsou jedinou politicky zaměřenou hrou v jeho repertoáru, určeni jsou pro diváky od jedenácti let. Souvisejí s tématem aktuální sezony, jímž jsou autority. 

»Nikdy nic nebylo zadarmo a nikdy nic nestálo tolik krve jako lidská svoboda. A během desetiletí a staletí vytvořil se na světě nepsaný zákon: nedostane nic, kdo nebojuje, ztratí každý vše, kdo se nebrání.« Milena Jesenská, česká novinářka – zemřela za války v koncentračním táboře v Ravensbrücku.

Délka představení: 2 hod. 30 min.

Určeno pro: SŠ

Objednávky vyřizuje paní Kaufmanová - mail vystavy@divadlojablonec.cz - tel. 483 310 064

VEŘEJNOST si vstupenky zakoupí v den konání, 25 minut před začátkem. Vstup hlavním vchodem, kde je pouze pro školní pořady otevřena pokladna.

Divadlo se otevírá 30 minut před začátkem. 

RECENZE na ČT24

Naši partneři