REQUIEM

3.11.2021 od 19 hodin ve Starokatolickém kostele

REQUIEM

Vážná hudba

Předprodej
15. 9.

Skupina H

Informace

Autor:
Giuseppe Verdi

Miroslava Časarová - soprán

Irina Rurac - alt

Onebae Cho - tenor

Jaroslav Patočka - bas

Petr Hostinský - varhany

Cantores Cantant - pěvecký sbor při ZUŠ F. Kmocha v Kolíně 

Jakub Hrubý - umělecký vedoucí

VSTUPENKY BEZ UMÍSTĚNÍ

Zejména obrazy soudného dne, ale pak třeba i lyrické Agnus Dei dělá z Verdiho Requiem skutečně to nejopernější zhudebnění zádušní mše. Po Rossinim, Bellinim a Donizettim přišel Verdi s dalšími hudebními a pěveckými podněty, zejména s prohloubením psychologizace operních postav a scén. Melodie svých předchůdců plně osvobodil pro bohatou službu dějům a situacím. Jeho opery, to jsou dramata s velkými příběhy, nenechávajícími diváky chladnými; vedle vhledu do nitra člověka obsahují i strhující davové scény a další působivé výjevy podněcující emoce a empatii. Vedle šestadvaceti oper je Verdi autorem několika duchovních děl. Ani v nich nezapře operního autora – zejména v umění obsáhnout široké spektrum výrazu od meditativního ztišení po mnohem extrovertnější dramatické kontrasty. Jeho zhudebnění textu katolické mše za zemřelé je z roku 1873 a poprvé zaznělo, a to za autorova řízení, v květnu 1874. Bylo to v chrámu sv. Marka v Miláně při příležitosti ročního výročí úmrtí italského národního básníka a humanisty Alessandra Manzoniho. Kombinuje religiózní opulentnost, velebnost i pokoru s operním dramatismem a vášněmi.

Další informace

Vstupenky kupujte přes web divadla nebo prostřednictvím webu E-VSTUPENKA.CZ

V DEN KONÁNÍ PRODEJ POUZE V POKLADNĚ DIVADLA.

.

V ČEM DO DIVADLA?

Vážení a milí divadelní diváci,
jistě stejně jako my vnímáte, že divadlo je místem, kam se člověk nepřichází jenom pobavit.

Každé představení je společenskou událostí, na kterou je hezké se patřičně obléci.
Džíny, triko a tenisky nejsou vhodným oděvem do divadla, ale tmavé kalhoty s jednobarevnou košilí pro pány mohou být vhodnou alternativou k obleku.

Dámy, pokud ze šatníku nevyberou šaty nebo sukni, mohou zvolit společenské kalhoty s halenkou. Děkujeme

.

PARKOVÁNÍ

V době divadelních představení lze se vstupenkou zdarma parkovat v OC Central. Pokud je problém s výjezdem, kontaktujte obsluhu na zvonku u rampy (při výjezdu vpravo).

Naši partneři