REQUIEM

3.11.2021 od 19 hodin ve Starokatolickém kostele

REQUIEM

Vážná hudba

Předprodej 15. 9.

Skupina H

Informace

Autor:
Giuseppe Verdi

Miroslava Časarová - soprán

Irina Rurac - alt

Onebae Cho - tenor

Jaroslav Patočka - bas

Petr Hostinský - varhany

Cantores Cantant - pěvecký sbor při ZUŠ F. Kmocha v Kolíně 

Jakub Hrubý - umělecký vedoucí

VSTUPENKY BEZ UMÍSTĚNÍ

Zejména obrazy soudného dne, ale pak třeba i lyrické Agnus Dei dělá z Verdiho Requiem skutečně to nejopernější zhudebnění zádušní mše. Po Rossinim, Bellinim a Donizettim přišel Verdi s dalšími hudebními a pěveckými podněty, zejména s prohloubením psychologizace operních postav a scén. Melodie svých předchůdců plně osvobodil pro bohatou službu dějům a situacím. Jeho opery, to jsou dramata s velkými příběhy, nenechávajícími diváky chladnými; vedle vhledu do nitra člověka obsahují i strhující davové scény a další působivé výjevy podněcující emoce a empatii. Vedle šestadvaceti oper je Verdi autorem několika duchovních děl. Ani v nich nezapře operního autora – zejména v umění obsáhnout široké spektrum výrazu od meditativního ztišení po mnohem extrovertnější dramatické kontrasty. Jeho zhudebnění textu katolické mše za zemřelé je z roku 1873 a poprvé zaznělo, a to za autorova řízení, v květnu 1874. Bylo to v chrámu sv. Marka v Miláně při příležitosti ročního výročí úmrtí italského národního básníka a humanisty Alessandra Manzoniho. Kombinuje religiózní opulentnost, velebnost i pokoru s operním dramatismem a vášněmi.

Další informace

Vstupenky kupujte přes web divadla nebo prostřednictvím webu EVSTUPENKA.CZ

Milí diváci, při návštěvě našich divadel vás, v zájmu ochrany našeho i vašeho zdraví, žádáme o dodržení aktuálních hygienických nařízení.
Diváci prokazují při vstupu na divadelní představení svou bezinfekčnost jedním z následujících způsobů:
• potvrzení o negativním RT-PCR testu, který nesmí být starší více než 7 dnů,
• potvrzení o negativním antigenním testu, který nesmí být starší více než 72 hodin a vystavila ho autorizovaná laboratoř nebo lékař,
• potvrzení o negativním antigenním testu pod online dohledem zdravotníka, který nesmí být starší 24 hodin
• lékařem potvrzené potvrzení o prodělání onemocnění COVID-19 v posledních 180 dnech,
• certifikát Ministerstva zdravotnictví ČR o ukončeném očkování, tj. alespoň 14 dnů od aplikace druhé dávky, případně jedné dávky u vakcíny Janssen (pozor – první dávka v případě dvoudávkových vakcín k prokázání bezinfekčnosti od 9. 7. 2021 už nestačí),
• děti do 6 let bezinfekčnost prokazovat nemusí.
Pozorujete-li na sobě příznaky nemoci, nebo jste přišli do kontaktu s nakaženou osobou, buďte ohleduplní a zůstaňte doma. Do divadla vstupujte pouze s ochranou úst a nosu (respirátor třídy FFP2 nebo NANO rouška) a v předsálí se snažte udržovat rozestupy. Používejte dezinfekci rukou a dbejte pokynů hledištního personálu.
Děkujeme vám za vzájemný respekt a těšíme se na vás!

Vstupenky

220 Kč
jednotné vstupné

INFORMACE O VSTUPENKÁCH

Naši partneři