ROMAN WÁGNER - KLAVÍR

21.3.2014 od 19 hodin

ROMAN WÁGNER - KLAVÍR

Vážná hudba

Předprodej 10. 2.

Skupina H

Rozvoz autobusem po představení

Informace

Jablonecký rodák studoval AMU v Praze a Hochschule fur Musik v Berlíně u prof. Galiny Hellinhager-Iwansové, žákyně legendárního profesora Moskevské konzervatoře Henrika Nejgauze. Roman Wágner je vítězem mezinárodních klavírních soutěží: Virtuosi per musika di pianoforte, Carl Czezny, F. Chopina v Mariánských Lázních, Prague Junior Note, Steinway Wettbewerb v Berlíně. Koncertuje doma i v zahraničí.

PROGRAM: L. v. Beethoven - Sonáta op. 53 C dur "Waldštejnská" F. Chopin - Preludia op. 28 (výběr) a Scherzo h moll op. 20 F. Liszt - Mephisto valčík B. Martinů - "Obkročák" z cyklu "3 České tance".

Na úvod koncertu vystoupí mladičký nadějný klavírista JONÁŠ HALAMA. Ten 26. 2. 2014 obsadil v Okresním kole celostátní soutěže ve hře na klavír 1. místo a postoupil tak do krajského kola. Je žákem 5. ročníku I. stupně ZUŠ Jablonec nad Nisou. Mimo jiné se učí hře na trumpetu, hraje v dechovém orchestru ZUŠ Jablonec nad Nisou a zpívá v dětském pěveckém sboru Iuventus, gaude!

Program: Leoš Janáček - V mlhách - 3. část Andantino J. S. Bach – Preludium a fuga B dur Claude Debussy – Doctor Gradus ad Parnassum

Koncert v rámci projektru Rodáci Jablonecka je finančně podpořen Státním fondem kultury ČR a Libereckým krajem a koná se pod záštitou náměstkyně hejtmana Libereckého kraje PhDr. Hany Maierové

Naši partneři