ROZMARNÉ LÉTO

14.8.2016 od 19 hodin

ROZMARNÉ LÉTO

Rádobydivadlo Klapý

Činohra

Předprodej 1. 6.

Informace

Autor:
Vladislav Vančura - Rudolf Felzmann
Režie:
Jaroslav Kodeš
Hrají:
Eva Kodešová, Ladislav Valše, Pavel Macák, Václav Špirit/František Zborník a další.

Populární humoristická novela často dramatizovaná - mimo jiné pro rozhlasové inscenace. Jako předloha posloužila k velmi známému filmu Jiřího Menzla z roku 1967.  Rádobydivadlo Klapý novelu nastudovalo s důraznějším pohledem na vztahy manželů Důrových. Lyrický poetismus a hravost posunuje více k dramatičnosti a scénické hravosti, používajíc i prvky grotesky.

Při vzniku ochotnickéjo divadla nazvaného RÁDOBYDIVADLO Klapý na podzim roku 1986 byli tři herci a jeden režisér. Dnes soubor čítá přes třicet členů. Všichni přicházeli s touhou hrát divadlo, které by oslovovalo a částečně i provokovalo.

Daří se jim to dodnes. Na svém kontě mají řadu ocenění, jak za herecké výkony, tak za scénáře i režii a několik hlavních cen. V dubnu 2016 získal soubor postup na prestižní ochotnickou divadelní přehlídku Krakonošův divadelní podzim. 

Téměř pravidelně je soubor navrhován českým střediskem AITA/IATA k účasti na zahraničních festivalech, nebo je pořadateli těchto akcí přímo zván, a často si z těchto přehlídek vozí významná ocenění. V posledních letech soubor vystoupil na několika národních i mezinárodních festivalech v Německu, Španělsku, Chorvatsku, Maďarsku, na Slovensku a Ukrajině, dále hrál v Estonsku, Litvě, Polsku, Rakousku, Belgii, Lucembursku. Má obvykle kolem třiceti představení do roka. 

Akce se koná v rámci přehlídky "Ochotnické divadlo v našem regionu" za finanční podpory Státního fondu kultury ČR.

PRODEJ VSTUPENEK DO 30. 6. V POKLADNĚ DIVADLA, V DEN KONÁNÍ POKLADNA OTEVŘENA 1 hodinu před začátkem. 

Další informace

Vstupenky rezervujte a kupujte přes web vždy následující den po zahájení předprodeje od 10 h. Zakoupit je můžete také prostřednictvím webu EVSTUPENKA.CZ a vyzvednout v Liberci, Českém Dubu, České Lípě, Semilech, Smržovce, Turnově, Vratislavicích a mnoha dalších místech.

TYTO REZERVACE JE NUTNÉ VYZVEDNOUT DO 5 KALENDÁŘNÍCH DNŮ! Po této době se rezervace automaticky ruší! VŠECHNY REZERVACE SE AUTOMATICKY RUŠÍ DEN PŘED AKCÍ!!! V den konání prodej POUZE v pokladně divadla!

Partneři akce

  • STÁTNÍ FOND KULTURY

Naši partneři