Mohli bychom začít popisem zcela ojedinělé formy a směru současné populární hudby, kterému se věnuje, mohli bychom vyzdvihnout fakt, že krom „chytré nahrávací krabičky“ je Ondřej Ruml na pódiu zcela sám a mohli bychom takových neobvyklostí zmínit celou řadu. Já bych se ale tentokrát zaměřila přímo na osobu jabloneckého rodáka a úspěšného muzikanta Ondřeje Rumla jako takového. Když tento štíhlý, vysoký muž (chtělo by se říct  spíš mladík, přestože v občance má rok narození, kterému se nechce věřit),  je ho rázem všude plno a patří mu celé divadlo. Krom pusy, která mu „jede“ i mimo zpěv, nepřehlédnete jeho taneční kreace, u nichž se nabízí otázka, zda jde o vrozené vlohy, nebo jde o práci jeho krásné exotické manželky. Na pódium Městského divadla v Jablonci přišel Ondřej Ruml v džínách, košili a vestičce a nutno říct, že mu podobný styl oblékání padne víc, než jeho typický outfit se sáčkem.

Ruml nám tentokrát „na hubu“ zapěl a vlastně i zahrál písně z nejnovějšího alba „Nahubu“ a nezapomněl ani na svůj velkolepý nápad, respektive dětskou písničku Skákal pes, přes oves, ovšem v podání pozpátku. A publikum řičelo nadšením. "Děkuju, splnil se mi sen. Jako kluk jsem do tohoto krásného divadla chodil na Nedvědy, Fešáky, Spirituál Kvintet apod. a teď jste vy přišli na mě. Mám to tu rád," řekl v závěru svého koncertu Ondřej a opět sklidil obrovské ovace. Totéž se dělo prakticky po celý večer, přestože stál muzikant na jevišti sám, publikum tleskalo do rytmu, zpívalo a každou skladbu náležitě a hlasitě oceňovalo. Krom toho si diváci řádně procvičili bránice, které se rozvibrovaly následkem Ondrových vtípků a zábavného moderování celé akce. "Konec je takový, jaký je moderátor. Když nestojí za nic, nepomůže umělci ani narvaný sál a naopak. Když moderátor oznámí suše, je konec, tak ten konec opravdu je, " usmíval se jediný protagonista večera a rázem zjistil, že by uspěl i v této branži, jelikož publikum se mohlo utleskat a přídavek si vynutilo.

"Mám slzy v očích a děkuju své snaše, že mě sem pozvala. Čekala jsem klasický koncert, ale tohle mi vyrazilo dech. Byl to úžasný zážitek," popsala nám své dojmy paní Libuše, která přijela do Městského divadla v Jablonci až z Desné. Stejně na tom byli i ostatní diváci, kteří se následně sešli se zpěvákem ve foyer divadla, kde Ondřej Ruml podepisoval své fotografie i CD Nahubu.( ims)