RUSALKA

2.2.2019 od 19 hodin

RUSALKA

Divadlo F. X. Šaldy Liberec

Opera

Předprodej 15. 11. v balíčku; 22. 11. jen toto představení

Skupina ND

Rozvoz autobusem po představení

Informace

Autor:
ANTONÍN DVOŘÁK
Režie:
Martin Otava
Hrají:
sólisté, sbor, balet a orchestr Divadla F. X. Šaldy

Dirigent František Babický, sbormistr Martin Veselý, pohybová spolupráce Marika Hanousková.

Iluze, barvy, světla a stíny… Jak dopadne ten, kdo se vzepřel zákonům světa. „Lyrická pohádka“ právem náleží k vrcholným dílům Dvořákova génia. Libreto napsal básník Jaroslav Kvapil inspirován pohádkou H. CH. Andersena Malá mořská víla a příběhy K. J. Erbena. Pestrými jazykovými prostředky vyjádřil pohádkový příběh o tragické lásce lesní žínky Rusalky k Princi a neslučitelnosti skutečného světa a nadpřirozena.

Antonín Dvořák  mistrně použil  pro hudební vyjádření reálného světa  a nadpřirozena výrazných hudebních kontrastů, velký důraz kladl na zpodobnění a vykreslení přírody a okolí, ve kterém se děj pohádkové opery odehrává. 

NÁHRADNÍ PŘEDSTAVENÍ ZA PŮVODNĚ PLÁNOVANÝ TITUL PŘÍHODY LIŠKY BYSTROUŠKY.

Všechny rezervace vyzvedněte do 21. 12. (10 - 11 a 14 - 16 hodin). Pokladna je naposledy v letošním roce otevřena 21. 12.! Běžný provoz obnoven od 2. 1. 2019. Nové rezervace do 5 kalen. dnů PROPADAJÍ!!!

Další informace

Vstupenky kupujte v den předprodeje také přes web - vždy od 10 h. Zakoupit je můžete také prostřednictvím webu EVSTUPENKA.CZ a vyzvednout v Liberci, Českém Dubu, České Lípě, Semilech, Smržovce, Turnově, Vratislavicích a mnoha dalších místech.

REZERVACE JEN PŘES EMAIL pokladna@divadlojablonec.cz.  NUTNO VYZVEDNOUT DO 5 KALENDÁŘNÍCH DNŮ! Po této době se rezervace ruší! 

Naši partneři