Již pojedenácté vystoupila Simona Stašová v Městském divadle v Jablonci. Tentokrát ji sem zaválo monodrama Shirley Valentine. Komedie o hledání sebe sama pro všechny, kteří mají rádi dobrou zábavu - tvrdí o sobě hra. A dobrá zábava to pro divadlo, praskající ve švech, opravdu byla. Diváci se téměř tříhodinovým představením doslova prochechtali, a to navzdory tomu, že o některých tématech budou doma pravděpodobně ještě přemýšlet. Původní hra Willyho Russella z roku 1988 se dočkala vynikajícího překladu Pavla Dominika a pod režijním vedením Zdeňka Kaloče Stašová doslova exceluje. Mistrně napsaná komedie s dokonale výstižnými popisy situací, které znají všechny ženy středního věku Stašové sedla jako...no, však to znáte. Její plné a košaté herectví dokázalo divadlo doslova naplnit divadlem. Proměna ženy, utahané vlastním životem, v ženu, kterou kdysi bývala, byla naší přední herečkou dotažená do těch nejmenších detailů. Jakoby nám před našima očima omládla. A my jsme dostali odpovědi i na otázky, kterým autobusem dojedeme do ZOO, jakou roli v životě ženy hraje klitoris a co si o tom myslel Freud. 

Simona Stašová prozradila, že na roli tohoto typu čekala dlouho. Podle jejích slov jde o představení, vystihující právě to, co touží říct zrovna teď, v tuto chvíli. A stejného názoru byly pravděpodobně i ženy z hlavní cílové skupiny ( 40+ ), které doslova řičely smíchy v momentech, v nichž  se zřejmě poznaly. Všichni diváci však svorně ocenili pohyby, gesta i deklamace herečky, které sluší přívlastek par excellence. Ne náhodou je hlavním hudebním motivem díla píseň Don´t worry, be happy, která atmosféru přijetí svého já dokonale vystihuje.

Beznadějně vyprodaný jablonecký kulturní stánek v závěru vyjádřil svoji spokojenost vestoje a vzápětí se publiku dostalo omluvy od samotné protagonistky. Jednalo se totiž o náhradní představení, přičemž to původní musela Simona Stašová zrušit pro nemoc. "Jistě chápete, že tahle role se s chřipkou odehrát nedá," vysvětlovala Stašová. A chápali to všichni. Osobitý, emocionální a velmi divadelní projev naší přední herečky je totiž špičkovým výkonem i při plném zdraví. ( ims)