SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ NOMINACÍ A CENY MĚSTA TANCE 2015

1.11.2015 od 13 hodin v městkých lázních (u tramvaje)

SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ NOMINACÍ A CENY MĚSTA TANCE 2015

Ostatní

Předprodej 29. 9.

Informace

Slavnostní zakončení přehlídky Tanec, tanec... 2015 a vyhlášení Ceny města tance 2015. Závěrečným tancem bude choreografie vzniklá v rámci rezidenčního pobytu Ceny města tance 2014 - HMATATELNÁ KŘEHKOST, choreografie: Mirka Eliášová

K prodeji je omezený počet volných míst.

Choreografie HMATATELNÁ KŘEHKOST začala vznikat v rámci rezidenčního pobytu Ceny města Jablonce nad Nisou 2014 udělované na celostátní přehlídce Tanec, tanec… Od začátku bylo jasné, že budeme navazovat na předchozí oceněnou choreografii Glass Light. Pobyt v Jablonci byl velmi intenzivní a inspirativní a postupně jsme se propracovaly k tématu křehkosti. Původně křehkosti skla, ale postupně se nám křehkost přenesla do kostýmu, kostí, těla, pohybu, slov a vztahů. Ke spolupráci na rezidenčním pobytu jsme přizvaly scénografku Renátu Weidlichovou, která vytváří kostýmy. Křehkost je...... nenávratnost....když jsi sám sebou...první den v nové práci…když se něco rozbije...zranitelnost...pochopení potřeby nekonečna v momentu před nevyhnutelnou deformací...pírko na hraně stoluTvorba a interpretace: Helena Beránková, Markéta Beránková, Kristýna Doležalová, Alžběta Dimiděnková, Žaklina Frantíková, Lucie Hemerová, Šárka Matoušková, Alžběta Markalousová, Anna Mrkvičková, Nikola Šlabjarová, Monika Pečená, Tereza Vorlíčková.

Kostýmy: Renáta Weidlichová

Hudba: hudební koláž

AKCE SE KONÁ POD ZÁŠTITOU MINISTRA KULTURY DANIELA HERMANA, ZA FINANČNÍ PODPORY MK ČR, KRAJSKÉHO ÚŘADU LIBERECKÉHO KRAJE A STATUTÁRNÍHO MĚSTA JABLONEC NAD NISOU.

Naši partneři